Ish punonjësit e Apple sjellin rrobat e ndyra

Shitjet iPhone Apple Store

Siç e dinë njerëzit e zakonshëm në Apple Universe, Apple Store në përgjithësi është një sukses, është e rrallë të mos shohësh një praktikisht lart në flamur. Si një shërbim teknik i nivelit të parë, ne mund të gjejmë të gjitha llojet e historive dhe situatave. Disa ish-punonjës të Apple Store kanë vendosur të sjellin disa lavanderi të ndyra nga shërbimi teknik i ndërmarrjes Cupertino, pavarësisht nga fakti se shkel shkeljen e konfidencialitetit që i lidhi ata me kompaninë. Në këto histori të rrjedhura ne mund të gjejmë situatat më gazmore, të të gjitha ngjyrave dhe llojeve. Ne ju tregojmë më të goditurat nga këto situata në Apple Store.

Për të filluar, ne do të përmbledhim një situatë në të cilën një përdorues, që zotëronte një iPhone, ra në ujë, i cili lage pajisjen dhe zhvleftësoi garancinë. Për ta zgjidhur atë, e pa të arsyeshme ta fuste në mikrovalë, me rezultatin e pritur:

Unë u kujdesem për përdoruesit më budallenj që kam parë ndonjëherë. Ai më vuri një iPhone të mutuar dhe të deformuar dhe më tha: "iPhone im nuk po funksionon". Shumë diskret, e pyeta se çfarë kishte ndodhur. Ai shpjegoi se po bënte një telefonatë me të dhe se pajisja filloi të digjej në dorën e tij. Pastaj e hodhi për tokë dhe filloi të lëshonte flakë. Mora iPhone dhe fillova ta hap në Genius Room… me të vërtetë, pajisja i ishte nënshtruar një lloj lëngu, kështu që u ktheva t'i tregoj pronarit (detektorët e lagështisë u hodhën). Ai u përgjigj "Po, natyrisht, po digjej, kështu që unë vrapova dhe hodha ujë mbi të". Sidoqoftë ... Isha i sigurt se ai e kishte lagur iPhone-in e tij dhe më vonë kishte idenë e shkëlqyeshme ta fuste në mikrovalë për ta tharë.

Por kjo nuk ishte më e vështirë, disa përfshijnë edhe alienë:

Unë ndoqa një djalë i cili u përpoq të më bindte që lëngu që kishte dëmtuar pajisjen ishte një lloj lëngu që lëshonte një i huaj, gjithçka ndodhi kur u sollën nga të huajt. Ishte e vështirë për të ruajtur fytyrën.

Këto janë vetëm disa nga historitë që kemi gjetur Trilist, ku ish-punëtorët e Apple Store janë hapur në mënyrë anonime.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Kuidi90 dijo

  Unë dua tituj tronditës për të tërhequr vizitorë, atëherë nuk kam asnjë lidhje me lajmet. Me sa di të tregoj 2 anekdota qesharake, surreale ose çfarëdo që dëshironi t'i quani për klientët, ato nuk janë lavanderi të ndyra.

  1.    William dijo

   Këtu është burimi (Të cilin unë nuk e di sepse nuk është shtuar në artikull) https://www.thrillist.com/tech/nation/apple-store-secrets-horror-stories-revealed-by-former-employees, ka histori të mira.

 2.   Kryqi i Shenjtë Mahendra dijo

  Shaka për të mbushur vrimën?