John Turturro dhe Christopher Walken do të interpretojnë Severance për Apple TV +

ndarje

Shumë janë figurat e njohura që tashmë janë pjesë e projekteve të ndryshme Apple TV + dhe të cilave u duhet të shtojmë dy të reja: Christopher Walken dhe John Turturro, siç mund të lexojmë në Afati i fundit, të cilët Ata do të jenë pjesë e kastit të serialit të pezullimit Severance, siç mund ta lexojmë në Deadline.

Ky serial i ri, i drejtuar nga Ben Stiller, do të shfaqë gjithashtu Adam Scoot si rolin kryesor, Patricia Arquette, Tramell Tillman, Jen Tullock, Zach Cherry dhe Britt Lower, një serial që aktualisht është në paraprodhim dhe dalje. data e përafërt e lëshimit nuk dihet.

Seria Severance tregon historinë e Markut, një punëtor në Industrias Lumen, një kompani që dëshiron çojeni ekuilibrin punë-familje në një nivel tjetër, falë një procesi i prishjes ata po punojnë, një proces që ndan plotësisht punën dhe kujtimet.

Christopher Walken do të luajë rolin e Burt, një nga krerët e Lumen Industries, ndërsa John turturro Ai do ta portretizojë Irving si një punonjës të besuar me një histori të gjatë dhe të patëmetë brenda kompanisë.

Dan Erickson do të shkruajë skenarin me Chris Black, Nicky Weinstock dhe Jackie Cohn duke shërbyer si producente ekzekutive.  John Turturro ka fituar një Çmim Emmy për rolin e tij në serialin Monk përveç që është nominuar disa herë për Golden Globes.

Christopher Walken fitoi një çmim Oskar nga Akademia e Hollywood-it për rolin e saj në film Gjuetari (Gjuetari i drerit) në filmin e vitit 1979 me protagonist Robert De Niro, dhe u emërua për rolin e tij në Me kap nese mundesh (Më kapni nëse mundeni) me Leonardo DiCaprio dhe Tom Hanks, film për të cilin ai mori Çmimi Bafta nga Akademia Britanike Artet e Kinemasë dhe Televizionit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.