Ju mund të blini kutinë e karikimit pa tel AirPods veç e veç

AirPods gjithashtu morën një major (ose jo aq shume) rinovimi gjatë Keynote 12 shtatorin e kaluar. Karikimi pa tel është këtu për të qëndruar dhe kjo është arsyeja pse Apple ka vendosur ta vendosë atë në një gamë të gjerë produktesh. Ne filluam me iPhone 8, kaluam në iPhone Plus dhe siç pritej, ai ka arritur plotësisht AirPods, kufjet më të famshme të Apple.

AirPods tani e tutje do të ketë një kuti të pajtueshme me standardin e karikimit pa tel Qi, më i përdorur nga shumica dërrmuese e produkteve të pajtueshme. Por jo vetëm kutia do të jetë në përputhje me AirPods që ajo sjell, por edhe me ato tashmë të pranishme.

Me pak fjalë, kutia e ngarkimit induktiv të AirPods mund të blihet në mënyrë të pavarur, si më poshtë MacPrime, ka indikacione se gjatë muajit dhjetor ata do të jenë të pranishëm si një zëvendësim në Apple Store në të gjithë botën (sigurisht ku shiten AirPods) dhe do të kushtojë 69 dollarë. Ne ende nuk e dimë çmimin e saktë për Evropën, por ne imagjinojmë se ai do të mbetet i njëjti çmim si në rastin e kutisë së zëvendësimit të AirPods normal, rreth 79 euro, që nga ana tjetër është i njëjti çmim që ata ofrojnë për një AirPod për vete, në rast se humb ndonjë.

Këto janë çmimet që Apple parashikon për riparime ose zëvendësime jashtë garancisë për këtë produkt të veçantë. Ndryshimi i vetëm i dizajnit që do të gjejmë në këtë kuti të re AirPods është zëvendësimi i pozicionit të treguesit të karikimit (LED), e cila ka kaluar nga të qenit brenda kutisë në të vendosur në pjesën e përparme të saj, e cila do të na ndihmojë të dimë jashtëzakonisht shumë kur ato janë të karikuara plotësisht kur bëhet fjalë për karikimin pa tel. Shoqëruesi perfekt dhe i shtrenjtë i AirPower.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.