Wide Angle dhe telefoto do të jenë protagonistët e iPhone 13

Ne nuk kemi ndalur së shijuari iPhone 12 Pro dhe thashethemet për këtë iPhone 13 ato tashmë janë shumë të pranishme në artikujt tonë. Në këtë rast ne e dimë se modeli i ri i përgatitur për në fund të vitit 2021 (nga i cili ende nuk kemi një emër të konfirmuar) do të ndryshojë pak në aspektin e dizajnit dhe do të përqendrohet në disa seksione teknike.

Kamera, posaçërisht telefoto dhe Wide Angle do të jenë protagonistët kryesorë të iPhone të ri që do të lansohet në 2021. Këta janë padyshim sensorët "më pak të ndritshëm" në iPhone, kështu që Apple dëshiron të plotësojë një listë të kamerave me cilësi të lartë.

Edhe një herë, Ming-Chi Kuo tregon thashethemet e tij, dhe e vërteta është se kohët e fundit djaloshi po përmirësohet pak dhe heq shumë vërtetime, por çfarë do të bëjmë, ai ka një prestigj në këtë mjedis dhe ne nuk mundemi mohojnë më të mëdhenjtë. Sipas analistit, pritet përmirësime në hapje nga f / 2.4 në f / 1.8, ndërsa pjesa tjetër e seksioneve teknike në sensorë do të mbetej e njëjtë. Vetëm me këtë ndryshim duhet të vlerësojmë shumë përmirësime në Modalitetin e Natës, ku sensori i Këndit të Gjërë të iPhone (dhe shumica e pajisjeve në treg, nga rruga) çalon më shumë.

Ai gjithashtu tregon se numri i elementeve të sensorit do të rritet nga pesë në gjashtë, duke ndihmuar në zvogëlimin e shtrembërimit të figurës në shkrepjet me kënd të gjerë. E njëjta gjë me fokusin automatik që duhet të arrijë këndin e gjerë sipas burimeve që ushqejnë Kuo.

Nuk ka më shumë informacion në lidhje me telefoton, ku sinqerisht dhe pavarësisht se ka provuar shumë terminale, Nuk kam shumë kuptim të instaloj zmadhim mbi 5x. Ne do të vazhdojmë të presim dhe do të vazhdojmë t'ju informojmë me çdo lajm që del në lidhje me iPhone që do të mbërrijë gjatë vitit 2021.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.