Kërkesa fillestare për iPhone 11 është akoma më e mirë se sa pritej

Apple befasoi vendasit dhe të huajt vitin e kaluar me lansimin e iPhone XR, një terminal relativisht i lirë, nëse e blinim me XS dhe XS Max. IPhone XR nuk kishte shumë nga tiparet e familjes XS, megjithëse kjo nuk ishte pengesë për të. ishte iPhone më i shitur në vitin e kaluar.

Me prezantimin e iPhone 11, Apple ka dashur t'i japë një kthesë këtij modeli të hyrjes dhe ka përmirësuar ndjeshëm atë që na ka ofruar paraardhësi i tij, iPhone XR. Ming-Chi Kuo, një nga analistët më me reputacion në botën e teknologjisë, deklaron në shënimin e tij të fundit për investitorët, se iPhone 11 do të shesë shumë më tepër se gjenerata e mëparshme.

Futja e ngjyrave të reja në gamën Pro (jeshile mesnatë) dhe në iPhone 11 (jeshile dhe mauve), së bashku me tiparet e reja që vijnë nga modeli i hyrjes janë arsyet më se të mjaftueshme shumë përdorues ndërmarrin hapin e rinovimit.

Përveç kësaj, program pa interes për blerjen e kësteve, ulja e çmimit të iPhone 11 krahasuar me iPhone XR dhe mundësia e rinovimit të terminalit çdo vit, janë arsye të tjera që kanë arritur, të paktën tani për tani, të inkurajojnë shitjet në treg.

Kjo pritje e lartë ka bërë që analistë të ndryshëm të rrisni parashikimet tuaja të shitjeve, duke shkuar nga 65-70 milion në 70-75 milion gjatë vitit 2019. Disa ditë para prezantimit zyrtar të gamës së re të iPhone 11 për këtë vit, Kuo tha se disa nga lajmet që ishin përfolur për të arritur këtë vit në iPhone diapazoni (karikimi i kundërt dhe pajtueshmëria me Apple Pencil) më në fund nuk do të ndodhte, diçka që u konfirmua gjatë ngjarjes, duke konfirmuar edhe një herë se ajo që thotë Kio shkon në masë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.