Kërkesa për iPhone SE në SHBA tejkalon stokun

 

iPhone SE

Modeli i fundit dhe "i lirë" i iPhone i Apple tani po arrin në të gjitha dyqanet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, çmimi dhe fuqia janë tërheqjet kryesore të kësaj pajisje që prodhon marzhe fitimi jashtëzakonisht të vogla për ato që kompania Cupertino na ka mësuar. Kështu që, kërkesa për iPhone SE në dyqanet amerikane po tejkalon stokun që Apple kishte parashikuar. Kështu, kjo pajisje është nënvlerësuar, gjë që disa përdorues si unë e kishin parashikuar tashmë se do të ishte një sukses me të gjitha shkronjat.

Apple Online dhe dyqanet fizike në Shtetet e Bashkuara kanë filluar të zgjasin kohët e pritjes sepse nuk mund të vazhdojnë me kërkesën për iPhone SE. Kohët e parashikuara të dorëzimit kanë filluar të arrijnë pothuajse në maj. Disa kompani telefonike po hasin në të njëjtin problem, Verizon dhe AT&T gjithashtu po rrisin rezervat për të përmbushur kërkesën, e cila duket se ka vazhduar gjatë muajit të parë pas nisjes. Çmimi po bëhet një tërheqje shumë e fuqishme për ata që përdorin iPhone-in e tyre të parë, si dhe nevojën për ndryshim midis përdoruesve që janë adhurues të pajisjeve me katër inç.

Shumë ishin të shpejtë për të parashikuar një dështim të jashtëzakonshëm të iPhone SE, të bindur se nuk ka vend në treg për pajisjet me katër inç, të konsideruara të vogla nga shumë. Sidoqoftë, ishte mjaft e qartë se po përballeshim me një flluskë të shkaktuar nga kompani dhe prodhues, të cilët na vendosën në ekranet absurde të mëdha me synimin për të bërë një produkt që me të vërtetë është shumë keq shiko më shumë, por kur shfaqet një ekran i madh me rezolucione shumë të dobëta ne japim një sens të rremë të cilësisë. Shpresojmë të mos e humbisni rishikimin e plotë që do të bëjmë nesër për iPhone SE.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jezusi trias dijo

  Nuk mendoj se suksesi i Phone SE ka të bëjë me çmimin. Të qenit Apple ka hijeshinë e saj, krenarinë e saj dhe këtu duhet të bëjë cilësia e shtuar bukurisë së dizenjove. IPhone SE ka atë shkëlqim dhe atë personalitet që humbi me 6 dhe pluset. Itshtë mirë që Apple dëgjoi klientët e saj në dyqane.

 2.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Nuk ka rëndësi nëse suksesi është për çmimin, për të qenë një mollë, për dizajnin, etj.
  Isshtë një sukses !! Whoops në të gjithë gojën për urrejtësit !! Ata thanë se ishte një dështim që kjo që urren urrejtësit e tjerë hahaha !!
  Iphone ishte sukses i plotë !!