Ky do të jetë iPhone 7 sipas analistëve të KGI, të gjitha të rejat

iphone-7-shtator

KGI është një shoqëri mjaft popullore e analistëve, megjithëse duke qenë realist kohët e fundit ata janë më të famshëm për dështimet e tyre sesa për sukseset e tyre. Ne do të përmbledhim shkurtimisht atë që të gjitha këto lajme që KGI ka parashikuar për prezantimin e iPhone 7 që do të ndodhë më 7 shtator, dhe që natyrisht ne do të vazhdojmë në drejtimin më rigoroz këtu në Actualidad iPhone, me Podcast pasues kushtuar lajmeve që mund të jenë shfaqur gjatë Keynote. A do ta humbni? Këto janë secila dhe të gjitha risitë që iPhone 7 do të ketë sipas ekipit të analistëve KGI.

E mirë dhe e bukur, por jo e lirë. IPhone 7 do të jetë kryesisht një rinovim i shkëlqyeshëm i iPhone 6s, por ndryshimi në dizajn është i rezervuar për edicionin e ardhshëm, ne kujtojmë se viti 2017 shënon dhjetë vjetorin e lansimit të iPhone, dhe gjithçka tregon se Apple do të nxitojë për të lëshuar një edicion të veçantë dhe karakteristik për të përkujtuar këto data të rëndësishme.

Procesori dhe sfera e ngjyrave e azhurnuar

Kamera e dyfishtë iPhone 7 Plus

Ekipi i KGI po vë bast se Apple do të përfshijë Apple A10 SoC të ri në pajisje, për t'i siguruar asaj fuqinë maksimale të disponueshme në treg. Sidoqoftë, sot iPhone 6s dhe iPhone SE mbrohen lehtësisht nga të gjitha propozimet në nivelin e aplikimit, pa u bërë çrregullt. Shpejtësia e CPU do të rritet në 2,4 GHz, një rritje e konsiderueshme nga Apple A9 aktual.

Nuk do të jetë risia e vetme dhe interesante, në nivelin e dizajnit do të shohim pak ndryshime estetike, por do të shtohet një ngjyrë e re. Ne kujtojmë se sa të mahnitur ishin njerëzit me të zezën e errët që Apple ofroi në iPhone 5, megjithatë problemet e tyre me bojën bënë që Apple të heqë qafe shpejt modelin. Sidoqoftë, KGI siguron që Apple do të lançojë një ngjyrë të re, të njohur si "piano black", e cila do të zëvendësojë "gri hapësinore", duke na ofruar zezakë më të pastër dhe të errët, si ato që gjetëm deri më tani në Apple. Megjithatë, kjo «piano e zezë»Do të mbërrijë i shoqëruar nga«e zezë me shkëlqim“Apple karakterizohej gjithmonë nga një ngjyrë e zezë me shkëlqim, si ajo që gjetëm nga iPhone 3G te iPhone 4s, lëkura e lustruar është kthyer.

Përmirësimet e nivelit të harduerit vazhdojnë

iPhone 7 i zi

Sa i përket përmirësimeve të brendshme, iPhone 7 do të ofrojë një SoC të prodhuar nga TSMC siç e kemi përmendur tashmë, por në seksionin e madhësive dhe rezolucioneve ne jemi ende të mbërthyer në 2014, Apple do të mbajë 4,7 inç dhe 5,5 inç të modelit Plus. Megjithëse paneli iPhone 7 do të përmirësohet me një teknologji me ngjyra përmes softuerit (sipas KGI), ato nuk do të përmirësojnë rezolucionin, një seksion tjetër që do të rezervohet për iPhone të vitit 2017, me sa duket iPhone 10th Anniversary.

Kamera është një aspekt tjetër që ka dhënë më shumë biseda, KGI është i shpejtë për të konfirmuar një sistem të dyfishtë kamera për iPhone 7 Plus me zoom optik, i përbërë nga një aparat me kënd të gjerë dhe një klasik. Të dy kamerat do të kenë një sensor 12 MP dhe natyrisht ato do të ruajnë stabilizimin optik të imazhit. Ky është një funksion që modeli 4,7 inç do të trashëgojë gjithashtu, në fakt, supozohet se kamera aktualisht në iPhone 6s Plus do të jetë në iPhone 6 4,7 inç. Apple gjithashtu ka përmirësuar sistemin e flash për të rritur cilësinë e imazheve të kamerës iPhone në kushte të ndriçimit të ulët, detyra e saj në pritje, duke shkuar nga dy në katër LED.

Kujtesa RAM gjithashtu do të shkojë deri në 3 GB, diçka që ne filluam të dyshonim, dhe më shumë me gabimet e KGI, megjithatë, hapësira minimale nëse shkon nga 16 GB në 32 GB, ndërsa hapësira maksimale gjithashtu shkon nga 128 GB në 256 GB, një lajm i mirë për njerëzit me mungesë hapësire. Diçka që KGI gjithashtu siguron dhe na befason është çertifikimi IPX7, gjë që do ta bënte ujin të lëvizshëm deri në një metër për tridhjetë minuta. E gjithë kjo do të duhet të presim deri në datën 7 për ta ditur me siguri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ndërmarrësi dijo

  Meqenëse nuk kam asgjë tjetër, mendoj se do të mbaj iPhone 6s dhe pres vitin e ardhshëm, nuk shoh karakteristika që do të më bëjnë të ndryshoj celularin tim dhe të paguaj një të ri.

  1.    lonplei dijo

   E njëjta gjë por me 6 plusët e mia. Nëse thashethemet janë të vërteta, ju do të vini re vetëm ndryshimin në xhepa.