Kështu funksionon «Hey Siri» kur nuk po përdorim iPhone-in tonë

Hej siri

Siri është ndoshta asistenti më i mirë virtual në treg, padyshim që ka diçka larg asaj që pamë në filmin Her, ose ndihmësi i ri nga filmi Blade Runner 2049 ... Por është e vërtetë që funksionon mjaft mirë, nuk është një Wikipedia siç thanë djemtë nga Apple, por çfarëdo që të na duhet do ta shohim të zgjidhet vetëm duke pyetur Siri. Një asistent virtual që është azhurnuar në mënyrë diskrete dhe që tani ka një fuqi shumë më "nervore" siç thanë djemtë nga Apple ...

Neural ose jo, e vërteta është se funksionon mjaft mirë, dhe mbi të gjitha diçka që na pëlqen shumë është mundësia e thirrjes së tij vetëm duke thënë fjalët "Hej Siri", dy fjalë që thjesht duke i përmendur ato hapin një gamë të gjerë të mundësitë për atë Siri mund të na ndihmojnë të zgjidhim atë që na nevojitet. Si funksionon Hey Siri? Apple sapo lëshoi ​​një shpjegimi i këtij operacioni. Pas kërcimit, ne ju japim të gjitha detajet se si iPhone juaj ju identifikon duke thënë Hey Siri ...

natyrisht, hapi i parë është konfigurimi i «Hej Siri», një konfigurim që mund të bëni përmes menusë Siri brenda Cilësimeve, sapo të aktivizohemi, ne duhet të përfundojmë një proces përmes të cilit iPhone ynë do të mësojë se si i themi ne dy fjalët, dmth iPhone mëson tonin e zërit dhe mënyrën tonë të të folurit të jetë më vonë. Sapo iPhone ynë të dëgjojë dy fjalët magjike, iPhone do të aktivizojë Siri në mënyrë që të vazhdojmë të kërkojmë atë që na duhet.

Më keq ndoshta keni vërejtur se kjo nuk funksionon çdo herë, ndonjëherë iPhone ynë nuk është në gjendje të identifikojë dy fjalët, nuk e aktivizon Siri-n por e bën rrit ndjeshmërinë e dëgjimit në mënyrë që të kuptuarit të funksionojë më mirë herën tjetër. Diçka mjaft interesante pasi që ne shohim se si na shkojnë përpara, ata nuk na kuptojnë por mekanizmi është aktivizuar për t'u përpjekur ta bëjë më të lehtë kuptimin herët e ardhshme ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   David dijo

  Ju keni një gabim në lajme. Ju keni harruar të vendosni paragrafët atje ku shpjegoni se çfarë thoni në titull:
  Kështu funksionon "Hey Siri" kur nuk po përdorim iPhone-in tonë

  1.    Karim Hmeidan dijo

   Padyshim që ky operacion është ai që iPhone ka kur nuk po e përdorim.
   Nëse po e përdorim, është shumë më e ndjeshme ndaj gjithçkaje që themi.

   Një përshëndetje dhe faleminderit për leximin!

 2.   Luis Manuel lopez Vazquez dijo

  Dhe ndaloni së ngarkuari të njëjtat artikuj të applesfera, jini pak më origjinal

  1.    Karim Hmeidan dijo

   Epo, ne me të vërtetë kemi qenë po aq origjinalë sa të gjithë bloget që flasin për Apple, për më tepër, ne kemi qenë po aq origjinal sa Apple i cili gjithashtu e ka publikuar në blogun e tyre të Mësimit të Makinerisë

   Një përshëndetje dhe faleminderit për leximin!

 3.   Daniel dijo

  Ende nuk e di se si funksionon 'Hey Siri'.

  1.    Karim Hmeidan dijo

   Shtë shumë e thjeshtë. IPhone po pret të dëgjojë fjalët Hey Siri duke ndjekur modelin që ka regjistruar kur konfiguron këtë cilësim, pasi të na dëgjojë të themi fjalët magjike që aktivizon Siri.
   Nëse nuk na dëgjon saktë, ose diçka dështon sipas modelit të regjistruar, iPhone rrit ndjeshmërinë e dëgjimit për ta bërë më të lehtë për t'u njohur.
   Padyshim, e gjithë kjo ndodh kur ne nuk jemi duke përdorur iPhone tonë siç thotë titulli.

   Faleminderit shumë që na lexuat, përshëndetje!

 4.   Raul dijo

  Shko lajme të ndyra, nuk shpjegohet se si funksionon siri apo ndonjë gjë tjetër.

  1.    Karim Hmeidan dijo

   Në përgjigjen e mëparshme unë ju kam bërë një përmbledhje të operacionit, një përmbledhje të asaj që kemi vendosur në postimin
   Shpresoj që ato të tjera të jenë më të plota.

   Faleminderit shumë që na lexuat, përshëndetje!