Kështu funksionon modaliteti i kinemasë i iPhone 13 pa pajisje shtesë

Ne kemi folur tashmë në shumë raste se iPhone 13 është një rinovim i vogël i pajisjeve Apple. Por a është kjo kërcimi i iPhone 13 të ri është në modulin e ri të kamerës. Mjafton të shikoni përmasat e kamerave në krahasim me modelet e mëparshme për të kuptuar ndryshimin. Dhomat që përurojnë a modaliteti i ri i kinemasë në iPhone 13 që do t'ju lejojë t'i jepni videove tuaja një pamje kinematografike duke na lejuar të aplikojmë turbullim selektiv për objektet në video. Dëshironi të shihni një shembull të mirë të këtij modaliteti kinemaje në iPhone 13? vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë se sa larg mund të shkojmë me modalitetin e kinemasë.

Siç mund ta shihni, efekti i kësaj Modaliteti i ri i kinemasë i kamerave të iPhone 13 është mjaft i suksesshëm. qartë ka kufizimet e veta por është e vërtetë që stabilizimi i kamerave i përmirësuar në këtë model së bashku me modalitetin kinematografik që na lejon të ndryshojmë fokusin e bën këtë pamje mjaft interesante. Apple ka një rrugë përmirësimi kur bëhet fjalë për skajet e subjekteve në fokus pasi aty është më e dukshme se si iPhone arrin të bëjë modalitetin e kinemasë (si dhe portretin). Ndërsa është e vërtetë që duke ndryshuar gjatësinë fokale me butonin (f) në pjesën e sipërme djathtas mund të fshehim prerjen duke e bërë turbullimin pak më pak.

Është për të shkuar në testim ... Kjo për tëhapni mundësi të pafundme dhe ndoshta është origjina e një ndryshimi të narrativës në të ardhmen. Po, ka pasur tashmë pajisje të tjera që kanë bërë diçka të ngjashme, iPhone, pavarësisht nga mangësitë që kemi diskutuar, e bën më mirë. Është e vërtetë që sot aplikimi i modalitetit të kinemasë në një ekosistem profesional është i parealizueshëm por në një nivel amator do të merrni video të shkëlqyera. Dhe për ju, çfarë mendoni për modalitetin e ri të kinemasë së iPhone? E mbani mend kur regjistroni video apo gjithmonë zgjidhni kamerën e jetës?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.