Kështu i reziston rënies dhe tronditjes iPhone i ri 13

iPhone 13 i prishur

Ne kemi paralajmëruar tashmë që në fillim (para se të vazhdoni të shihni këtë artikull) se imazhet mund të jenë të ndjeshme për shumë prej jush, por në asnjë rast këto video nuk janë krijuar për të thyer me dëshirë modelet e reja të iPhone 13. Ato janë video që na tregojnë ngurtësinë prej tyre dhe kështu ne mundemi kontrolloni me sytë tanë rezistencën e tij ndaj goditjeve dhe rënieve aksidentale.

Në këtë rast, videoja e parë që do të ndajmë shton gjithashtu një krahasim për sa i përket rezistencës midis iPhone 13 dhe Samsung Galaxy S21. Pa dyshim që ato janë video që shkojnë përtej prishjes së një iPhone ose një Samsung vetëm për shkak Synohet të tregojë rezistencën reale të këtyre pajisjeve të reja.

E para është Video e PhoneBuff në të cilën ata krahasojnë rezistencën e rënies midis iPhone të ri 13 dhe Samsung Galaxy S21 Ultra:

Dhe për të përfunduar videon tjetër të youtuberit të mirënjohur EveryThingApplePro:

Ne duhet ta pranojmë atë të dyja videot mund të jenë të dhimbshme për përdoruesit e Apple dhe SamsungKëto janë pajisje me një çmim të lartë dhe të dhemb kur shikon se si prishen në një rënie të shkaktuar shprehimisht. Nga ana tjetër, është vërtet interesante të shihet me këto video rezistenca që mund të kenë telefonat e rinj Apple. Kjo është diçka që u shfaq me shumë theks në ngjarjen e prezantimit dhe pas shikimit të videove duket se ato janë mjaft rezistente.

Tani që po i shikojmë këto video, teste të qëndrueshmërisë për Serinë Apple Watch 7, me të cilën Apple gjithashtu mburrej shumë në prezantimin e saj. Ju do të duhet t'i shihni këto video nëse ndonjë YouTuber i publikon ato.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.