Kështu mund të duket “pilula” e nivelit të iPhone 14

Niveli i pilulës

Të gjithë e dimë se tendenca e Apple është se "notch" gjithnjë e më shumë i kritikuar i ekranit të iPhone po bëhet gjithnjë e më i vogël. Deri një ditë, (askush nuk e di kur) zhduken fare.

Dhe me ardhjen e asaj dite, duket se thashethemet sugjerojnë që të nesërmen iPhone 14 do të zvogëlojë përsëri madhësinë e nivelit aktual të iPhone 13, duke marrë një formë eliptike, si pilula e diabetit që marr çdo mëngjes….

Zhvilluesi Jeff Grossman sapo postuar në llogarinë tuaj TwitterSi mund të duket ekrani i iPhone 14. Ai ka zëvendësuar prerjen aktuale të iPhone 13 me një nivel më të vogël të tipit pilulë, por nuk kalon pa u vënë re, shumë larg.

Siç shihet edhe në foto, edhe pse madhësia e notch-it është më e vogël se ajo aktuale, e vërteta është se duke qenë se është e ndarë nga korniza e ekranit, zë më shumë hapësirë, dhe e vërteta është se duke qenë se nuk përdoren për të, ajo tërheq më shumë vëmendje. , dhe është "më pak e maskuar".

Është e vërtetë që nëse është i ngjashëm me konceptin e projektuar nga Grossman, është shumë më e shkurtër se ajo aktuale, duke lënë më shumë hapësirë ​​në secilën anë në mënyrë që iOS të mund ta zërë atë me ikona të reja që na informojnë për statusin e pajisjes, ose të dhëna të tilla si operatori, data, temperatura e jashtme, lidhja Bluetooth ose përqindja e baterisë, p.sh. .

Ndoshta "pilula" është niveli i fundit

Apple po punon për të qenë në gjendje të vendosë disa njohja biometrike nën ekran, si Face ID ose një Touch ID e re. Nëse e merrni së shpejti, kjo prerje e ngjashme me pilulën mund të jetë e fundit që shohim në një iPhone dhe që nga viti 2023, iPhone 15 tashmë do të ketë një ekran të plotë pa asnjë "vrimë".

Kamera e përparme e detyrueshme do të ishte një shprehje minimale dhe do të vendosej në kornizën e sipërme, duke lënë kështu të lirë të gjithë ekranin. pa asnjë nivel. A do ta shohim ndonjëherë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)