Ja se si mund të duket mënyra e listës në ekranin bazë të iOS 14

Ne jemi mësuar të shohim rrjedhje dhe thashetheme muaj para WWDC, kur zbulohen sistemet e reja operative të Apple. Sidoqoftë, mendoj se kësaj here, me iOS 14, po përballemi me një nga azhurnimet më të rrjedhura në historinë e iOS. Gjatë gjithë javës kemi qenë në gjendje të mësojmë lajme nga kodi i sistemit. Projektuesit tani provojnë deshifroni se si i përktheni ato funksione vizualisht. Në këtë rast, ne hedhim një vështrim se si mund të duket të gjitha ndryshimet në ekranin kryesor në iOS 14, mbi të gjitha, mënyra e re e listës që do të shihnim në azhurnim.

Ekrani fillestar në iOS 14: nuk është një ridizajnim, është një shtesë

Nëse shohim pas, që nga lansimi i iPhone-it të parë me iOS 1 ne gjithmonë kemi pasur një të tillë Ekrani bazë me aplikacione në formën e një pamje katrore. Ekranet dhe ekranet me ikonën e aplikacionit. Më vonë, me azhurnimin e sistemit, u shtuan veçori të reja të tilla si mundësia e shtimit të "faqeve të zbrazëta" ose krijimi i dosjeve. Sidoqoftë, kjo mund të ndryshojë në iOS 14. Konceptimi që kemi aktualisht për ekranin kryesor mund të ndryshojë me këtë azhurnim të ri.

Rrjedhjet sugjerojnë që Apple do të mundësonte një mënyra e listës për ekranin kryesor. Kjo është, ne mund të shohim të gjitha aplikacionet në formën e një liste në vend që të renditen në faqe të ndryshme. Konceptet e ndryshme tregojnë gjithashtu se si mund të kemi tre skeda në këtë mënyrë: të renditura sipas alfabetit, të përdorura së fundmi dhe njoftimet. Përdorimi i kësaj mode mund të lehtësojë hyrjen në aplikacione dhe madje të kontrollojë njoftimet më shpejt.

Por përtej përdorshmërisë do të thotë një para dhe pas në përdorimin e iOS, duke lënë 12 vjet më parë me të njëjtën mënyrë të ekranit bazë. Rinovuar ose vdesin. Përveç kësaj, shumë dizajnerë besojnë se Apple nuk do të eleminonte plotësisht ekranin aktual të shtëpisë, por do të shtonte një buton për të kaluar midis pamjes normale dhe pamjes së listës, siç mund ta shohim në conceptos që keni gjatë gjithë postimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.