Këta janë iPhone të pajtueshëm me iOS 16 të ri të Apple

iPhone dhe iOS 16

iOS 16 është tashmë me ne. Pas gati dy orësh nga hapja kryesore e WWDC22 Që nga dje, tashmë mund të themi se kemi sistemet e reja operative të Apple në mesin tonë. Përditësimi i ri për iPhone sjell risi të shkëlqyera në nivelin e dizajnit në ekranin e kyçjes si dhe funksionalitete të reja që lidhen me sistemin, si p.sh. Teksti i drejtpërdrejtë në video. Por përtej risive, të cilat janë gjithashtu të rëndësishme, është gjithashtu cilat pajisje janë të pajtueshme me këtë iOS 16 të ri. Ne do t'ju tregojmë atëherë.

Një numër i madh i iPhone-ve e kalojnë prerjen dhe janë të pajtueshëm me iOS 16

iOS 16 e çon iPhone edhe më tej me opsione të reja personalizimi, përdorimin e inteligjencës së avancuar dhe mënyra edhe më të lehta për të komunikuar dhe ndarë.

L i ri në iOS 16 ato janë shumë më të gjera se sa duket. Ndër to kemi ardhjen e çelësat e hyrjes, fjalëkalimet pa qenë fjalëkalime, pas marrëveshjes së arritur me Aleancën FIDO, përmirësimet në Mail, mundësia e madhe e personalizimit të ekranit të kyçjes Dhe një etj.

Artikulli i lidhur:
Gjithçka që duhet të dini për iOS 16

Beta e parë për zhvilluesit është tani e disponueshme dhe beta e parë publike do të jetë gjithashtu e disponueshme gjatë muajit qershor. Në këtë mënyrë, Apple fillon ciklin e përditësimeve me korrigjimin masiv dhe lëshimin gradual të veçorive të reja deri në lëshimin përfundimtar në vjeshtë. Por tani le të kalojmë te gjërat e rëndësishme, cilët iPhone janë të pajtueshëm me iOS 16 të ri?

 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone X
 • iPhone Xs
 • iPhone Xs Max
 • iPhone XR
 • iPod Touch (gjenerata e 7-të)
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone SE (2020)
 • iPhone 12mini
 • iPhone 12
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12 Pro Max
 • iPhone SE (2022)
 • iPhone 13
 • iPhone 13mini
 • iPhone 13 Pro
 • iPhone 13 Pro Max

Kjo listë e gjatë e pajisjeve arrin të përmbajë iPhone 8 dhe 8 plus të lançuar në 2017. Në fakt, ato janë rezistenca e nivelit së bashku me iPhone SE 2020 dhe 2022. Dy iPhone mitikë që i kanë dhënë kaq shumë Apple kanë mbetur pas: iPhone 7 dhe iPhone SE i gjeneratës së parë. A është iPhone juaj në listë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.