Këto janë momentet për të parë drejtpërdrejt ngjarjen e Apple iPhone 14

iPhone 14 në vjollcë

Nesër është dita e pritur. Në orën 19:00 të pasdites në Spanjë, Ngjarja speciale e mollës të muajit shtator. Është një ngjarje e shumëpritur sepse Apple tregon përparimet në nivelin e harduerit që ka vendosur të bëjë me iPhone pas një viti pune të vështirë dhe do të prezantohet me iPhone 14 Është e qartë se do të ketë lajme interesante në nivele të tjera dhe pritet edhe prezantimi i Apple Watch Series 8. Megjithatë, nëse nuk jeni nga Spanja dhe dëshironi të dini se në cilën orë fillon eventi në vendin tuaj, vazhdoni të lexoni.

Kontrolloni orën e fillimit të ngjarjes Apple iPhone 14

Mos harroni se ngjarja do të zhvillohet nesër më 7 shtator dhe do të jetë në Cupertino (Kaliforni). Në fakt, shtypi kthehet në Teatrin Steve Jobs pas shumë vitesh pa shkelur në atë hapësirë ​​për shkak të COVID-19 dhe ngjarjeve të tij të transmetuara në internet. Appe dërgoi ftesat duke njoftuar se do të ishte në Ora 10:00 PT. Megjithatë, për të gjithë ata që nuk janë mësuar të luajnë me ndryshimet e kohës, ne jua bëjmë të lehtë.

Kontrolloni në listën e mëposhtme nëse vendi juaj është atje dhe kontrolloni se kur do të fillojë ngjarja speciale e Apple ku do të shohim iPhone 14 të ri:

 • Cupertino: 10: 00h
 • Bregu Lindor i SHBA: 13: 00h.
 • UK: 18: 00h
 • India: 22: 30h
 • Australi: ditën tjetër në orën 1:00 (AWST/AWDT), 2.30:3 pasdite (ACST/ACDT), 00:XNUMX pasdite (AEST/AEDT)
 • NZ: të nesërmen në orën 5:00 (NZST/NZDT)
 • Spanja (Gadishulli): 19: 00h
 • Spanja (Ishujt Kanarie): 18: 00h
 • Kostarikë: 11: 00h
 • Panama: 12: 00h
 • Meksikë: 12: 00h
 • Kolumbi: 12: 00h
 • Ekuador: 12: 00h
 • Venezuela: 13: 00h
 • Kili: 14: 00h
 • Uruguay: 14: 00h
 • Argjentinë: 14: 00h

Nëse nuk e keni gjetur vendin tuaj në listë, ju rekomandojmë hyni në këtë faqe në internet ku mund të zgjidhni vendin e origjinës për të kthyer orën e fillimit të ngjarjes në zonën kohore ku jeni. Nëse ende keni probleme, një opsion tjetër është të hyni në videon live të Apple në YouTube, e cila tashmë është planifikuar dhe të kontrolloni orën e fillimit:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.