Kamerat e iPhone 14 Pro do të jenë më të trasha kur zbatojnë 48 megapikselë

Kamera iPhone 13 Pro dhe Pro Max

Duket se ardhja e 48 megapikselëve në modelet e reja iPhone 14 Pro do të shtojë trashësi më e madhe ndaj kamerave të pasme. Kështu tregon analisti i njohur i Apple, Ming-Chi Kuo, në llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social Twitter, nga e cila media të ndryshme si p.sh. MacRumors, bëri jehonë.

Mund të themi atëherë se lentet do të bien pak më shumë në sy në modelin e radhës të iPhone 14. Duket se gjatësia diagonale e sensorit do të rritet midis 25 dhe 35% në kërcimin e kamerave drejt 48 MP nëse ky do të ishte përgjegjës kryesor për këtë rritje të trashësisë. Kjo do të jetë e dukshme në një rritje në lartësi midis 5 dhe 10%.

Kjo është mesazhi që dërgoi Kuo, në profilin tuaj në rrjetet sociale:

Aktualisht modelet iPhone 13 Pro kanë kamera objektive mjaft të mëdha në krahasim me modelin 12 pro, por ato dallohen pak a shumë njësoj. Në këtë rast, duket se lentet do të dalin pak më shumë në versionin e ri të iPhone, gjë që do të lejojë edhe një cilësi më të mirë të regjistrimit të videove. duke arritur deri në 8K. Siç ndodh gjithmonë në këto raste, kompania Cupertino nuk po i konfirmon apo mohon këto thashetheme, do të jetë koha të vazhdojmë të shohim më këmbëngulësit dhe çfarë ndodh në fund në momentin e prezantimit të këtij iPhone 14 Pro të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Çaj dijo

    E Tmerrshme!!!!