5KPlayer - TOP 4K video player për tu përdorur në Mac

5KPlayer

Kur luani përmbajtje video në Mac dhe PC, VLC është shfaqur si opsioni i preferuar e miliona përdoruesve. Isshtë një program me vlerësime të mira, veçanërisht sepse ju lejon të luani një numër të madh të formateve të ndryshme. Edhe pse nuk është opsioni i vetëm që kemi në dispozicion në këtë segment të tregut. Me kalimin e kohës, opsionet me interes të madh janë shfaqur, të tilla si 5KPlayer.

Disa prej jush me siguri kanë dëgjuar 5KPlayer. Shtë një media player, me të cilën ne mund të shikojmë video, seri, filma ose të dëgjojmë muzikë në Mac-në tonë në një mënyrë të thjeshtë. Përveç kësaj, kjo na jep shumë mundësi edhe për redaktimin e këtyre përmbajtjeve.

Tjetra ne ju tregojmë më shumë rreth mundësitë që na jep ky lexues multimedial, e cila po fiton popullaritet në treg. Mund të shkarkohet në të gjitha llojet e sistemeve operative, duke qenë gjithashtu i pajtueshëm me MacOS. Prandaj, është një mundësi e mirë për t'u marrë parasysh në Mac tuaj.

Artikulli i lidhur:
Si të ktheni një DVD të mbrojtur në shikim në iPhone, iPad ose Mac

Karakteristikat e 5KPlayer

Funksionet 5KPlayer

Një nga avantazhet kryesore të 5KPlayer është se është në përputhje me një numër të madh të formateve. Kjo na lejon të luajmë video ose muzikë lehtësisht në të. Mbështet 4K, UHD, video 360 gradë, muzikë, DVD, radio drejtpërdrejt dhe shumë më tepër. Një tipar shumë i rëndësishëm në një media player të mirë. Formatet si mp4, mov, AVI, Mp3, DTS, DV Audio dhe shumë më tepër do të jenë në gjendje të përdoren.

Nga ana tjetër, ne mundemi përdorni këtë program për të redaktuar video në një mënyrë të thjeshtë. Possibleshtë e mundur që në ndonjë rast duhet të bëni disa rregullime të vogla në një video në kompjuterin tuaj. Ky program bën të mundur, duke qenë në gjendje të prerë videon, ta rrotullojë atë, të ndryshojë shpejtësinë e riprodhimit, modifikimet në audio ose në ekuilibrin e ngjyrave, ndër të tjera. Pra, nëse doni të redaktoni disa aspekte, pa përdorur një program shumë të komplikuar, mund të përdorni 5KPlayer.

Ajo gjithashtu na ofron mundësinë e shkarkoni video në internet dhe shndërroni ato në format MP3, nëse duam të kemi audion e videos në fjalë në fjalë në një kohë të caktuar. Falë këtij programi është gjithashtu e mundur të shkarkoni listat e dëgjimit në një mënyrë vërtet të thjeshtë. Ato janë funksione që ofrojnë shumë mundësi, përveç bashkimit të veçorive në një program të vetëm që normalisht i shohim në disa programe të ndara.

Funksione të tjera që kemi në dispozicion në 5KPlayer janë ato të AirPlay Mirror midis pajisjeve Apple (iPhone ose iPad) dhe Windows dhe Mac. Ju gjithashtu mund të regjistroni ekranin e iPhone kur përdorni këtë funksion pasqyre. Pra, në një moment të caktuar mund të regjistrojmë ekranin e pajisjes në këtë mënyrë.

ndërfaqe

Ndërfaqja 5KPlayer

Në një program të këtij lloji, ndërfaqja është thelbësore. Për fat të mirë, kjo është diçka që 5KPlayer sjell më shumë se sa. Kompania ka hartuar një ndërfaqe për këtë program që është moderne dhe elegante, por është gjithmonë i lehtë për t’u përdorur. Një kombinim që nuk është gjithmonë i lehtë për tu arritur, por në këtë rast ka qenë i mundur.

Dizajni është shumë modern, me një ndërfaqe disi minimaliste dhe një dizajn të pastër që përcjell modernitetin. Në të njëjtën kohë, ne mund të shohim në çdo kohë funksionet që kemi në dispozicion, gjë që e bën lëvizjen nëpër të shumë të thjeshtë. Në këtë kuptim, ata kanë arritur të kapërcejnë ndërfaqen VLC, e cila duhet të përmirësohet në këtë lloj aspekti. Prandaj, kur jeni duke përdorur 5KPlayer, mund të përdorni shumë funksione të tij në mënyrë të qetë, por pa pasur shumë elementë në ekran, gjë që shkakton shqetësime te përdoruesit.

Si të merrni 5KPlayer në Mac

Shkarkim 5KPlayer

Nëse jeni të interesuar të keni këtë program në Mac tuaj, është shumë e lehtë ta kapni atë. Që nga e vetmja gjë për të bërë këtë herë është të hyni në faqen e internetit të programit dhe të shkarkoni Luajtës video 4k, në lidhjen që sapo ju lamë. Në të mund të gjeni të gjitha llojet e informacioneve rreth 5KPlayer, në rast se doni të dini më shumë për gjithçka që mund të bëni me këtë program. Gjithashtu në këtë faqe në internet gjejmë mundësinë e shkarkimit të tij.

Shtë një program i shkarkueshëm falas, i cili padyshim e bën atë edhe më interesant për shumë njerëz. Isshtë një program falas që azhurnohet gjithashtu shumë shpesh. Prandaj, është thelbësore që përdoruesit ta provojnë, në mënyrë që t'i ndihmojë ata të përmirësohen. Për këtë, kanë një seri stimujsh tepër interesantë. Meqenëse mund të fitoni një pajtim në YouTube Premium, një fitues tjetër çdo ditë ose si një çmim më i madh një aparat fotografik Panasonic HC-VX1. Mund të mësoni më shumë rreth këtij promovimi spektakolar 5KPlayer kjo lidhje.

Së pari do të duhet të shkarkoni programin në Mac tuaj. Pastaj, do të duhet të ndiqni vetëm hapat e treguar në internet. Atëherë do të keni një shans për të fituar një nga këto çmime.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.