Creative Outlier Pro, veçori premium nën 90 €

Ne testuam kufjet e reja të Creative, modelin Outlier Pro për më pak se 90 € na ofrojnë funksione të rezervuara për modele shumë më të shtrenjta.

Creative na ofron Outlier Pro të ri me anulim hibrid aktiv të zhurmës, autonomi deri në 60 orë, karikim me valë, certifikim IPX5 dhe një tingull shumë i balancuar e barazojnë atë. Nëse i bashkojmë të gjitha këto funksione dhe shtojmë se secili prej tyre kryen me një notë të lartë, është e vështirë të besohet se çmimi i tij është nën 90 euro, por për fat, kjo është e vërteta. Ne i kemi provuar dhe ju japim mendimin tonë.

karakteristika të

Gjatë hapjes së kutisë, gjëja e parë që shohim është kutia e karikimit që shërben edhe për të mbajtur të ruajtur kufjet dhe për t'u përdorur gjithmonë. Rasti ka një Përfundim metalik që i jep një pamje të ndryshme nga kutitë e zakonshme të ngarkesave plastike. Ndjenja e prekjes është shumë e mirë dhe megjithëse është një kasë më e madhe se shumica, dizajni i saj i rrumbullakosur dhe i zgjatur e bën të lehtë mbajtjen në xhep.

Jashtë ka tre LED që nuk tregojnë statusin e karikimit të kufjeve dhe kasës. Ndërsa kufjet kalojnë vetëm nga e kuqja (karikimi) në jeshile (karikim i plotë), LED qendror që i referohet kasës ka tre ngjyra (jeshile, portokalli dhe e kuqe) që tregojnë baterinë e mbetur në të. Kur karikoni kutinë, ngjyra e kuqe tregon ngarkimin dhe ngjyra jeshile tregon që karikimi ka përfunduar. Për të parë LED-et, thjesht duhet të hapni kutinë, e cila rrëshqet anash duke treguar kufjet.

Në kuti kemi edhe ne dy grupe këshillash silikoni (plus ato që vijnë tashmë në kufje) për të përdorur ato që i përshtaten më mirë veshëve tanë. Përfshihet edhe kablloja e karikimit (USB-A në USB-C), e vetmja gjë që na mungon është karikuesi, por mund të përdorim cilindo që kemi në shtëpi ose një port në kompjuterin tonë.

L especificaciones nga këto kufje në vesh janë vërtet të mahnitshme duke marrë parasysh çmimin e tyre:

 • Lidhja Bluetooth 5.2
 • Kodiku AAC
 • Anulimi aktiv i zhurmës hibride
 • Modaliteti i ambientit
 • Kontrollet me prekje
 • 60 orë autonomi totale (40 orë me anulim aktiv të zhurmës)
 • 15 orë me një karikim të vetëm (10 orë me anulim aktiv të zhurmës)
 • Karikim pa tel
 • gjashtë mikrofon
 • Drejtues të veshur me grafen
 • Certifikimi IPX5

Anulimi hibrid i zhurmës

Deri më tani mund të keni dëgjuar për dy lloje të anulimit të zhurmës: aktive dhe pasive. Pasiv arrihet nëpërmjet izolimit fizik nga jashtë, ose me përdorimin e kufjeve që mbulojnë plotësisht veshin tuaj ose nëpërmjet tapave silikoni që izolojnë kanalin e veshit. Anulimi aktiv arrihet nga mikrofonët e vendosur në kufje që marrin zhurmën e jashtme dhe e anulojnë atë. Këto mikrofona mund të jenë në pjesën e jashtme të kufjes, e cila siguron anulim më të mirë, por zakonisht ndikon në tingullin që dëgjoni, ose brenda, që zakonisht ofron tingull më të mirë, por anulimi nuk është aq i mirë.

La Anulimi hibrid i zhurmës arrihet duke kombinuar mikrofonat nga jashtë dhe brenda, me të cilin kombinoni më të mirën nga të dyja opsionet. Përveç kësaj, ne duhet të shtojmë anulimin pasiv falë prizave silikoni. Rezultati përfundimtar është anulimi i mirë i zhurmës, jo më i miri në treg, por po me e mira qe kam provuar ne kufjet e atij segmenti, dhe mbi të gjitha ajo që më pëlqen më shumë është se tingulli që dëgjoni mezi ndikohet nga aktivizimi ose çaktivizimi i anulimit, diçka që zakonisht ndodh në kufjet e këtij çmimi kur përfshijnë anulimin aktiv (diçka e pazakontë për momentin).

Modaliteti i transparencës është më pak i kënaqshëm sesa anulimi i zhurmës. Cilësia e zërit që merrni nga jashtë nuk është e qartë, madje vendosja e tij në nivelin maksimal ndonjëherë e bën të vështirë të dëgjosh mirë nëse dikush po flet me ty. Mund të kaloni midis tre mënyrave (transparencë, anulim, normal) duke përdorur kontrollet me prekje që është në sipërfaqen e jashtme të kufjeve. Dhe ju mund të rregulloni nivelet e modalitetit të transparencës dhe anulimit aktiv të zhurmës nga aplikacioni për të cilin ekziston android y IOS.

Një aplikim shumë i plotë

Aplikacioni Creative për iOS ju lejon të personalizoni shumë veçori të kufjeve. Gjithashtu nuk është shumë e zakonshme që kufjet në këtë pikë çmimi të kenë kaq shumë nivele personalizimi. Ju mund të modifikoni barazimin e zërit, për t'i dhënë më shumë rëndësi basit ose krejt e kundërta. Ju gjithashtu mund të modifikoni nivelet e anulimit të zhurmës dhe mënyrën e transparencës, siç ju kemi thënë tashmë.

Tjetër Opsionet e personalizimit përfshijnë kontrollet me prekje. Me opsione të ndryshme për kufjet e djathta dhe të majta, ne mund të rrisim volumin, të aktivizojmë modalitetin e anulimit të zhurmës ose të transparencës, të ndalojmë ose të rifillojmë riprodhimin ose të hapim asistentin virtual (Siri në iPhone dhe Google Assistant në Android). Ka shumë opsione për të konfiguruar kontrollet, dhe kjo vlerësohet shumë.

Cilësia e tingullit

Pika më e rëndësishme e një kufjeje, dhe këto Creative Outlier Pro marrin një notë të mirë. Pa prekur asnjë nga barazimet, tingulli është i dukshëm me një mbizotërim të baseve, nuk është asgjë shumë e ekzagjeruar, por ato janë mjaft evidente. Nëse nuk ju pëlqen, mund të modifikoni barazimin, ose nëse mendoni se janë ende të pakta, atëherë keni vend për t'i rritur ato. Mua personalisht më pëlqen tingulli që ofron si parazgjedhje, ka një nivel të mirë volumi, dhe instrumentet dhe zërat janë mjaft të diferencuar. Tingulli i tij i afrohet cilësisë së kufjeve të tjera që kushtojnë më shumë se dy herë.

Creative na ofron tingullin SXFi holografik, diçka që mund ta barazojmë me "Dolby Atmos" i Apple Music me AirPods Pro. Për këtë ne kemi një aplikacion specifik që duhet ta shkarkojmë (lidhje), dhe gjithashtu kaloni nëpër një proces konfigurimi disi të rëndë, por rezultati përfundimtar ia vlen. Për të ardhur keq është që funksionon vetëm me muzikën e ruajtur në pajisjen tuaj, nuk është në përputhje me shërbimet e transmetimit, kështu që përdorimi i tij në mikro është mjaft i kufizuar.

Mendimi i redaktorit

Creative Outlier Pro shquhet për autonominë e tij të shkëlqyer, duke pasur një anulim aktiv më se të pranueshëm të zhurmës dhe një tingull mjaft të mirë për gamën e çmimeve në të cilën po lëvizim. Një aplikacion me shumë opsione konfigurimi plotëson një grup që për vlerën për para është një alternativë e shkëlqyer për ata që kërkojnë kufje të mira me funksione premium nën 90 €. Mund ta blini për 89,99 € në faqen e internetit Creative (lidhje) dhe nëse përdorni kodin e zbritjes OUTLIERPRO do të keni 25% zbritje me atë që ka mbetur me një çmim spektakolar.

Creative Outlier Pro
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
89,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • tingull
  Redaktori: 90%
 • anulim
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Autonomi e shkëlqyeshme
 • Anulim i mirë aktiv i zhurmës
 • Aplikim me opsione personalizimi
 • Cilësi e mirë e zërit
 • Karikim pa tel

Contras

 • Nuk ka zbulim veshi që ndalon riprodhimin kur hiqet

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.