Karikimi i shpejtë i iPhone 13 do të përmirësohet ndjeshëm

Countdown për në iPhone 13 Ajo ka filluar dhe kjo është arsyeja pse ne nuk mund të shmangim sjelljen e vazhdueshme të juve për shumë lajme në lidhje me pajisjen e ardhshme të kompanisë Cupertino, përveç kësaj, ne e dimë që ju nuk dëshironi t'i humbni ato dhe në iPhone News do t'ju informojmë të dytin .

Në këtë rast ne përqendrohemi në baterinë, dhe larg asaj që mund ta imagjinoni nuk do të flasim për kapacitetin. IPhoner 13 do të përmirësojë kapacitetin e karikimit të shpejtë që ka në një mënyrë të jashtëzakonshme, do të jetë e mjaftueshme? Gjithçka tregon se ajo do të jetë akoma larg konkurrencës.

Unë nuk jam një avokat i karikimit të shpejtë, ka një anë të errët të këtyre ngarkesave të fuqishme që ata nuk reklamojnë, dhe kjo është se ato dëmtojnë seriozisht qëndrueshmërinë e baterisë kur ajo përdoret vazhdimisht dhe jo në mënyrë sporadike, e cila është ajo që ata janë për mendim. Siç e dini mirë, aktualisht iPhone 12 ka një karikim të shpejtë 20W, diçka që nuk është e jashtëzakonshme nëse marrim parasysh fuqitë e karikimit të shpejtë të ofruara nga Huawei ose Xiaomi, megjithatë, duke marrë parasysh kapacitetin total të baterisë iPhone mund të duket më se e mjaftueshme për sa i përket kohës.

Përmirësimi do të thotë një rritje nga 20W aktuale në 25W që premton iPhone 13, gjë që nuk do të supozojë, imagjinojmë, një ulje të dukshme të kohës së ngarkimit. Nga ana e saj, ngarkesa e MagSafe do të vazhdojë të ruhet në 15W, diçka e kuptueshme duke marrë parasysh problemet e temperaturës që mund të shkaktojë kjo. Me sa duket, ky informacion vjen direkt nga zinxhiri i prodhimit të iPhone dhe aksesorëve të tij në Kinë, ne jemi të qartë se do të vijë pa karikues, siç ndodh tani, por të paktën alternativa e paguar do të ofrojë performancë më të mirë, duke qëndruar ende larg çfarë është. në gjendje të ofrojë konkurrencën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.