Karikues i makinës MagSafe Satechi: i bukur, i përshtatshëm dhe i sigurt

Ne testuam stendën e karikuesit Satechi për iPhone, MagSafe i pajtueshëm me materiale dhe përfundime cilësore të pakrahasueshme. Mënyra më e mirë për të karikuar iPhone tuaj në makinë, për rehati, dizajn dhe siguri.

Sistemi Magsafe ju lejon të lidhni në mënyrë magnetike iPhone tuaj me çdo aksesor të përputhshëm, kështu që një nga aplikacionet e para që ju erdhi ndërmend kur u prezantua ishte një mbajtëse makine. Deri në atë moment unë kisha rezistuar duke përdorur montimet magnetike që ekzistonin sepse të gjitha përfshinin vendosjen e një pllake metalike në telefonin tuaj, dhe unë refuzova ta bëja këtë. Kishte sisteme të tjera që përdornin mbulesa specifike, por kjo do të thoshte se ishe i kufizuar në ato kopertina, dhe as mua nuk më pëlqente shumë.

Sistemi MagSafe i zgjidh të gjitha këto probleme, veçanërisht tani që në vitin e dytë të jetës së tij tashmë ka një shumëllojshmëri të gjerë mbulesash të pajtueshme. Të gjitha markat kryesore kanë parë një gumë të mirë në këtë sistem shtrëngimi dhe rimbushjeje magnetike, sepse sapo ta provoni nuk do të ktheheni më. Dhe Satechi e bën atë si gjithmonë, duke dhënë shënimin e tij dallues: aksesorë me cilësi të lartë dhe dizajn të mirë, si ky mbajtës dhe karikues makine.

I projektuar për t'u vendosur në grilën e ventilimit, në pjesën e përparme të tij shohim vetëm diskun e madh MagSafe në të cilin do të ngjitet në mënyrë magnetike iPhone dhe i cili në të njëjtën kohë do të veprojë si karikues, me fuqi 7,5W. Mund të artikulohet për t'i dhënë prirjen dhe këndin që ju nevojitet për të parë ekranin e iPhone, dhe kështu mund ta përdorni si navigator GPS, për shembull. Lidhja me grilën e ventilimit është e fortë dhe e qëndrueshme, dhe ka një skedë të varur për të parandaluar që pesha e iPhone të shkaktojë animin e mbështetjes. Nuk është në përputhje me rrjetat vertikale ose rrethore, funksionon vetëm në ato horizontale.

Kur nuk përdoret, ne mund të shijojmë dizajnin e tij të bukur. Pjesa e përparme është prej alumini, por në të vërtetë, pa plastikë të lyer gri. Logoja Satechi është e gdhendur në fund. Një dizajn modern, elegant dhe diskret, nuk mund të kërkoni më shumë. Për të vendosur iPhone-in, mjafton ta afrojmë me diskun magnetik dhe bashkimi është pothuajse automatik. Për këtë duhet të jetë një iPhone 12 ose 13, në cilindo model të tij. Nëse përdorim mbulesa, ato duhet të jenë mbulesa të pajtueshme me sistemin MagSafe., në mënyrë që lidhja magnetike të jetë e fortë dhe telefoni të mos bjerë para ndonjë lëvizjeje të papritur. iPhone është i lidhur fort dhe pas dy javësh përdorim, asnjë përplasje, përplasje aksidentale ose gropë nuk ka bërë që telefoni të bjerë nga baza.

 

Kutia përfshin kabllon e karikimit, USB-C në USB-C, të cilën duhet ta lidhim me lidhësin femër në fund të kllapës. Fundi tjetër do të duhet të futet në një karikues makine, gjithashtu USB-C, i cili nuk përfshihet. Për maniakët e kabllove, si unë, është puna për ta fshehur sa më shumë, diçka që nuk është e vështirë me disa kapëse të vogla ngjitëse që rregullojnë kabllon që në rastin tim duhet të kalojë të gjithë pultin.

Mendimi i redaktorit

Mbajtësja dhe karikuesi magnetik i makinës Satechi, i pajtueshëm me sistemin MagSafe, është numri një në kategorinë e tij për dizajnin, cilësinë e materialeve dhe përfundimet. Lehtë për t'u montuar, shumë e qëndrueshme dhe e sigurt, ju jep komoditetin e jashtëzakonshëm të dorezës magnetike me mundësinë e rregullimit të këndit të shikimit për të qenë në gjendje të përdorni telefonin tuaj si navigator GPS gjatë vozitjes, dhe e gjithë kjo rimbushje me 7,5W. Është në dispozicion në Amazon për 44,99 € (lidhje) duke aplikuar kuponin që kemi në dispozicion në vetë dyqanin.

Mbajtëse Makine MagSafe
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
44,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Dizajn modern i hijshëm
 • Materiale cilësore
 • Sistemi MagSafe i qëndrueshëm dhe i sigurt
 • Ngarkesa 7,5 W

Contras

 • Nuk përfshin karikuesin e makinës

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.