Karikues Satechi 108W me katër porte për të karikuar të gjitha pajisjet tuaja

Nëse jeni duke kërkuar për një karikues me të cilin mund të rikarikoni të gjitha pajisjet tuaja, duke përfshirë MacBook Pro, ju tregojmë opsionin më të mirë në treg për madhësinë, çmimin dhe veçoritë.

Satechi na ofron një karikues me pamje shumë konvencionale, të tipit “tullë”, por me karakteristika që pakkush në treg mund t’i përputhet. Me avantazhin e madh të nevojës vetëm për një prizë dhe të pasurit një kordon i gjatë që ju lejon ta vendosni larg nga priza, sipër tavolinës suaj, për shembull. Është bërë tërësisht nga plastika nga jashtë, megjithëse ka një përfundim metalik shumë të ngjashëm me aluminin e anodizuar, diçka që e karakterizon shumë Satechi-n.

Pjesa e përparme e zezë është ajo që strehon katër portat e karikimit. Karikuesi ka një fuqi totale prej 108 W që shpërndahet ndryshe nga çdo port. USB-C-ja e sipërme ka një fuqi maksimale prej 90 W, ndërsa USB-C më poshtë arrin deri në 18 W Se shumti. Për të shmangur konfuzionin, tregohet në mënyrë të përkryer në secilën prej porteve, si dhe përputhshmëria e tij me Ofrimin e energjisë.

Këto fuqi maksimale nuk do të thotë se ato ngarkohen gjithmonë kështu, pasi karikuesi do të rregullojë fuqinë e çdo porti në varësi të nevojave të pajisjes që lidhim. Nëse lidhim një iPad Pro në USB-C-në e parë, ai do ta karikojë me fuqinë maksimale që mbështet iPad Pro, 20 W, nuk duhet të shqetësohemi se do ta dëmtojë atë duke përdorur fuqinë 90 W të karikuesit. Çfarë ndodh nëse lidhim MacBook Pro 16″ M1? Aktualisht është laptopi më i fuqishëm i Apple dhe vjen me një karikues 140 W në kuti. Unë kam përdorur karikuesin Satechi për ta rimbushur dhe nuk kam pasur as më të voglin problem, megjithëse është e vërtetë që karikimi është më i ngadaltë se me karikuesin zyrtar.

Pak më poshtë kemi dy porte konvencionale USB-A, secila prej të cilave ofron një fuqi maksimale prej 12 W. Kjo do të thotë që nëse përdorim të katër portat (2xUSB-C dhe 2xUSB-A), fuqia dalëse e portave USB-C do të reduktohet disi. Këto dy porte të poshtme janë ideale për rikarikimin e pajisjeve me karikim më të ngadaltë, si Apple Watch ose AirPods, megjithëse ato mund të përdoren në mënyrë perfekte për iPhone apo edhe iPad. Aktualisht është laptopi më i fuqishëm i Apple dhe vjen me një karikues 140 W në kuti. Unë kam përdorur karikuesin Satechi për ta rimbushur dhe nuk kam pasur as më të voglin problem, megjithëse është e vërtetë që karikimi është më i ngadaltë se me karikuesin zyrtar.

Mendimi i redaktorit

Marrja e një karikuesi të vetëm për laptopin, iPad, iPhone dhe aksesorët e tjerë është e ndërlikuar nga ndryshimet në fuqi midis pajisjeve dhe ky Satechi 108W Pro USB-C PD e arrin atë me një çmim shumë të arsyeshëm. Një prizë e vetme dhe ju mund të rikarikoni deri në katër pajisje njëkohësisht me fuqi karikimi që arrijnë deri në 90 W, por që përshtaten me atë që çdo pajisje ka nevojë. Edhe çmimi i tij është shumë interesant, sidomos kur e krahasojmë me karikuesit zyrtarë dhe gjithmonë me garancinë që ofron një markë si Satechi. Çmimi i tij është 89,99 € në Amazon (lidhje)

Karikues Pro USB-C 108W
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
89,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Portat 90W dhe 18W
 • Dizajn kompakt
 • Fuqia e karikimit e rregullueshme
 • Katër porte

Contras

 • Vetëm dy USB-C

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.