Otterbox MagSafe Case dhe Dock për iPhone: Rehati, Mbrojtje dhe Cilësi

Ne testuam produktet e reja të sistemit Otterbox MagSafe për modelet më të fundit të iPhone. Kutitë MagSafe dhe baza e karikimit që ne analizojmë për të mbrojtur dhe rimbushur iPhone tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme.

MagSafe, një sistem i rehatshëm dhe efikas

Që kur Apple prezantoi sistemin MagSafe me iPhone 12, kjo metodë e re e mbajtjes dhe karikimit me magnet është zgjeruar falë mbështetjes së përdoruesve dhe prodhuesve. Karikimi me valë ka vërtetuar tashmë avantazhet e tij të mëdha, veçanërisht për komoditetin e përdorimit, dhe nëse kësaj i shtojmë edhe mundësitë që ofron një sistem magnetik për pozicionimin perfekt të pajisjes, kemi si rezultat sistemin MagSafe të Apple.

Përveç përdorimit në karikues, sistemi MagSafe është dëshmuar i dobishëm edhe në përdorimin e aksesorëve të tjerë, si kllapa, mbajtëse kartash, etj. Falë sistemit magnetik, arrihen mbështetëse më minimaliste dhe komode për të përdorur dhe lejuar që iPhone të vendoset pothuajse në çdo pozicion. Sigurisht, është gjithmonë e nevojshme që iPhone-i ynë të jetë i pajtueshëm me sistemin MagSafe dhe nëse përdorim një kasë, ai duhet të jetë gjithashtu i pajtueshëm me sistemin MagSafe.

Otterbox Symmetry +, ekuilibri perfekt

Për mendimin tim është rasti perfekt sepse kombinon shumë mirë mbrojtjen me një dizajn sa më të hollë. E lehtë dhe e balancuar, kjo këllëf Symmetry + tani është gjithashtu e përputhshme me sistemin MagSafe, kështu që ne mund të përdorim të gjithë aksesorët e përputhshëm. Është bërë nga dy materiale, duke qenë pjesa e pasme e TPU-së, më rezistente dhe e fortë, për të mbrojtur dhe për t'i dhënë qëndrueshmëri kasës, dhe një plastikë më e butë në kornizë, i cili përveçse lejon vendosjen e iPhone në mënyrë të thjeshtë, jastëzon rëniet e mundshme. Materialet antibakteriale përdoren në procesin e prodhimit për të reduktuar ndotjen e mbulesës. Është bërë me 50% plastikë të ricikluar dhe ka një mbrojtje ndaj rënies që trefishon standardin ushtarak MIL-STD-810G 516.6.

Ka butona shtytës shumë të thjeshtë me reagime të mira, përveç vrimës përkatëse për të aksesuar lehtësisht çelësin e heshtjes. Gjithashtu mbron pjesën e poshtme të iPhone, ku janë lidhësi Lightning, altoparlanti dhe mikrofoni. Korniza del mbi ekran për ta mbrojtur atë, ngjashëm me mënyrën se si mbrohet moduli i kamerës, për ta vendosur atë në çdo pozicion pa pasur frikë nga gërvishtja e ekranit ose thjerrëzave të kamerës. Ka një kapje shumë të mirë, dhe lidhja magnetike me çdo pajisje zyrtare MagSafe është e fortë, duke qenë në gjendje të përdorë pa frikë një mbajtëse për makinën, tavolinën ose bateritë magsafe.

Mbulesa Symmetry + disponohet në disa ngjyra, si dhe një model transparent në të cilin mund të shohim dizajnin e pagabueshëm të sistemit MagSafe. Është bërë nga të njëjtat materiale si mbulesat opake, me të njëjtën ndjesi kur shtypni butonat dhe kapjen. Ai gjithashtu ka qëndrueshmëri të shkëlqyer me aksesorët MagSafe. Të dy modelet janë të disponueshme për modele të ndryshme iPhone dhe kanë një çmim prej 39,99 në Amazon..

Otterbox Defender XT, mbrojtje totale

Si buscas një mbulesë që ju jep mbrojtje më të madhe ky është modeli që po kërkoni. Me një ekuilibër të mirë midis mbrojtjes dhe trashësisë, ky Otterbox Defender XT është një rezervuar i vërtetë për sa i përket mënyrës se si do të kujdeset për pajisjen tuaj, por pa atë ndjenjën e të pasurit një tullë në xhep. Kjo është e rëndësishme në një model që tashmë është i madh, siç është iPhone 13 Pro Max. Me të njëjtat materiale dhe veti antibakteriale si modelet e mëparshme, kjo mbulesë ka një dizajn disi të ndryshëm.

Gjëja e parë që bie në sy është ngjyra e dyfishtë e mbulesës që ndihmon në diferencimin e materialeve. Cfare ka me shume ka një mbulesë që fsheh lidhësin Lightning në mënyrë që të mos hyjë pluhuri, perfekt për kur luani sport jashtë ose kur shkoni në plazh. Ai përfshin një kornizë të mëparshme që duhet ta nxjerrim për të vendosur iPhone dhe më pas ta zëvendësojmë në mënyrë që të fiksohet. Në këtë mënyrë, këllëfi arrin mbrojtje më të madhe, por në të njëjtën kohë ju lejon të vendosni dhe hiqni iPhone me lehtësi, pa pasur nevojë të detyroni këllëfin ose më keq iPhone, si në rastet e tjera të ngjashme.

Kaseta ka mundësinë e lidhjes së rripave të kyçit të dorës dhe falë këtij dizajni ka mbrojtje më të madhe se mbulesat Symmetry. duke rritur në 5 herë mbrojtjen sipas standardit ushtarak MIL-STD-810G 516.6. Kapja e kasës është e shkëlqyer, ndjesia në xhep nuk është si të mbani një tullë dhe shtypja e butonit është shumë e mirë. Çelësi i heshtjes është më i fshehur, por mund të ndizet dhe fiket pa probleme. Ka ngjyra të ndryshme dhe disponohet për të gjitha modelet e iPhone. Modelin për iPhone 13 Pro Max mund ta gjejmë për 44,90 € në Amazon (lidhje)

Otterbox Folio për MagSafe

Mbulesa e fundit që testuam nuk është saktësisht një mbulesë, por një aksesor për një mbulesë. Duke përdorur sistemin MagSafe ne mund të bashkojmë këtë mbajtëse karte lëkure sintetike, duke e vendosur dhe hequr në një sekondë. Dizajni i tij është si ai i këllëfeve konvencionale, por pa asnjë lloj mbrojtjeje për anët e telefonit, sepse mbulesa poshtë do të kujdeset për këtë. Ka hapësirë ​​për tre karta krediti ose identifikimi dhe një xhep për faturat. Mbyllja e kapakut bëhet me një mbyllje magnetike.

Është një nga idetë më të mira që kam parë për të shtuar mbajtësin e kartës në mëngë, pasi mbajtëset e kartave të tipit MagSafe si ato të Apple nuk më japin besimin që më duhet për t'i përdorur ato në baza ditore. Kjo këllëf nuk do të bjerë kur të hiqni iPhone nga xhepiAi mbron ekranin e telefonit dhe gjithashtu mund të ndizet dhe fiket pa mundim në një sekondë. Është i disponueshëm në disa ngjyra dhe duket vërtet spektakolare me kutitë Symmetry +, megjithëse është i pajtueshëm me çdo kasë Otterbox MagSafe. Mund ta gjeni në Amazon për 23,89 € (lidhje)

Qëndrim karikues magnetik Otterbox

Përveç kutive MagSafe, Otterbox ka gjithashtu pajisje të shumta që janë të pajtueshme me sistemin Apple Magnet. Kjo bazë karikimi desktop ka gjithçka që ju nevojitet, nuk ka kabllo për të shtuar (ekziston një model tjetër në të cilin mund ta vendosni vetë kabllon MagSafe). Gjithçka që ju nevojitet përfshihet në kuti, dok, kabllo USB-C në USB-C dhe karikues muri 20W. IPhone rimbushet me një fuqi prej 7,5 W.

E bërë nga plastika e zezë mat, baza ka peshë të mjaftueshme për të mbajtur iPhone. Mund ta vendosni pa mbulesë ose me një kapak të pajtueshëm me MagSafe, si çdo nga ato që kemi parë më parë. Nuk është i artikuluar, kështu që nuk mund të ndryshoni pozicionin e iPhone. Ajo që mund të bëhet është vendosja e iPhone-it vertikalisht ose horizontalisht për të shijuar përmbajtjen multimediale gjatë ringarkimit. Unaza magnetike është fluoreshente, kështu që mund ta shihni lehtësisht në errësirë, në mënyrë që të mund ta poziciononi lehtësisht iPhone tuaj. Çmimi i tij është 39,99 € në Amazon (lidhje).

Mendimi i redaktorit

Otterbox na ofron disa mbulesa dhe bazë karikimi të pajtueshme me sistemin MagSafe, që përkthehet në rehati në veshje dhe mbrojtje maksimale. Materialet dhe përfundimet e mira, dizajne dhe trashësi të ndryshme, mbulesat e këtij prodhuesi janë gjithmonë një referencë përsa i përket mbrojtjes dhe cilësisë. Baza e tij e karikimit është e thjeshtë por efektive, perfekte për ata që duan të rikarikojnë iPhone në tavolinën e tyre dhe të vazhdojnë të shohin njoftime, të bëjnë thirrje video ose të shikojnë përmbajtje multimediale.

Mëngë MagSafe dhe Baza MagSafe
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
 • 80%

 • Mëngë MagSafe dhe Baza MagSafe
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Mbrojtje e lartë
 • Cilësia e materialeve
 • Veshja e rehatisë

Contras

 • Baza jo e artikuluar


Na ndiqni në Google News

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.