Katy Perry Publikon Single "Rise" Ekskluzivisht për Apple Music dhe iTunes

katy-perry-kenge-ngritje

Që nga fillimi i shërbimit të muzikës streaming të Apple vitin e kaluar, ka pasur shumë ekskluzive që kompania me bazë në Cupertino ka lëshuar në Apple Music dhe iTunes. Dhe tani për tani, siç kemi raportuar disa muaj më parë, Kompania do të vazhdojë të përdorë këtë politikë operative, e cila i ka dhënë asaj rezultate kaq të mira., pasi aktualisht ka pak më shumë se 15 milion abonentë mujorë. Spotify, nga ana e saj, pa shkuar në lojë në ekskluzive, ka fituar praktikisht të njëjtin numër përdoruesish në të njëjtën periudhë kohe.

Duke ndjekur politikën e ekskluzivitetit që kompania nënshkruan me disa kompani diskografike dhe artistë, Katy Perry sapo ka publikuar single Rise, një këngë që do të jetë pjesë e kolonës zanore të Lojërave Olimpike Rio de Janerio. Rise do të jetë titulli i muzikës për mbulimin e Lojërave Olimpike nga NBC. Publikimi i kësaj kënge të re ka kapur befasinë e komunitetit muzikor, pasi është kënga e parë e këngëtarit në dy vitet e fundit.

Siç mund ta lexojmë në Entertainment Weekly:

Kjo është një këngë që brengoset prej meje prej vitesh, e cila më në fund ka dalë në sipërfaqe. U inspirova ta përfundoj tani, në vend që ta ruaj për albumin tim të ardhshëm, sepse tani më shumë se kurrë, ka nevojë që bota jonë të bashkohet.

Për të realizuar lansimin, këngëtarja ka përdorur llogarinë e saj në rrjetin social Twitter, i cili ka më shumë se 90 milion ndjekës, duke qenë personi më i popullarizuar në rrjetin mikroblogjik. Marrëveshja e mëparshme e Apple me një këngëtar ishte me videon për "Taylor Swift 1989 Wolrd Tour".


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.