Një Kitesurfer i rrethuar nga peshkaqenët shpëtohet duke telefonuar nga Apple Watch i tij

Një nga kërkesat më të mëdha nga përdoruesit e Apple Watch që nga lansimi i saj është që ajo të ketë aftësi LTE dhe kështu ne mund të bënim thirrje dhe të përdorim aplikacionet në një mënyrë krejtësisht autonome, përtej asaj që ishte imagjinuar. Sidoqoftë, Apple Watch Series 3 pavarësisht përfshirjes së këtyre mundësive nuk duket se kënaq të gjithë përdoruesit që nuk shohin tek ai një nxitje të mjaftueshme, veçanërisht përpara humbjes së autonomisë.

Padyshim që kjo ka pikat e saj të mira dhe pikat e saj të këqija, ndoshta këtë Kitesurfer Ai nuk do ta kishte llogaritur nëse nuk do të kishte pasur një Apple Watch Series 3 nga i cili arriti të thërriste rojet bregdetare që i erdhën në ndihmë.

Nga Daily Mail el surfer ishte i rrethuar nga peshkaqenë rreth një milje detare nga bregu, Kjo është kur John Zilles vendosi që ai kishte më shumë të ngjarë të qëndronte gjallë nëse vendoste të thërriste Rojet Bregdetare dhe t'i udhëzonte ata përmes Apple Watch. Jo më shpejt se sa tha. Grykësi bëri llogaritjet e tij dhe besoi se do t’i duheshin të paktën dy orë not për të rifituar pozicionin e tij, dhe se kur ka peshkaqenë që përgjojnë nuk është as një mundësi, ne nuk flasim më nëse është e mirë apo e keqe.

Tim Cook i cili ka qenë në dijeni të lajmit ka komentuar një fjalë të shkurtër "Uau, unë jam i lumtur që je i sigurt"Ky Tim është njeri me shumë pak fjalë. Nga ana tjetër, ky përdorues nuk do të harrojë kurrë se si Apple Watch mund t'i ketë shpëtuar jetën, të gjitha të nxitura nga gruaja e tij, të ngopur me John duke e lënë telefonin në shtëpi sepse ai nuk donte të rrezikonte ta fuste telefonin e tij në ujë pavarësisht se ekziston një


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.