Kjo është baza diagnostikuese pa tela e Apple Watch Series 7

Djep pa tela për Apple Watch Series 7

Disa ditë më parë ju thamë se njësitë e para të Apple Watch Series 7 kishin arritur në media. Dhe disa përdoruesitme inspektimin e tyre të thelluar, ata kishin kuptuar heqja e portës mbështetëse të diagnostikimit fizik të orës së re të Apple. Në vend të kësaj, diagnoza e bërë në dyqanet fizike të Apple do të bëhet përmes një bazë e re diagnostike pa tela që punonte në frekuencën prej 60.5 GHz. Tani mund të shohim imazhet e para të kësaj baze, zbuluar përmes një agjencie braziliane të komunikimit.

Apple përdor një bazë diagnostikuese pa tel për mbështetje

Baza e re diagnostike për serinë e re të Apple Watch 7 referohet si modeli A2687. Deri më tani, orët në Apple të Madh fshihnin një port mbështetës që ishte i lidhur me sistemet Apple në dyqanet fizike. Me këtë lidhje, mund të rivendosni pajisjen, të instaloni përsëri watchOS dhe të analizoni teknikisht se çfarë mund të ndodhë me pajisjen.

Djep pa tela për Apple Watch Series 7

El Seria Apple Watch 7 ndalon së inkorporuari këtë port fizik për t’i hapur rrugë një transferimi i të dhënave pa tel. Ky transferim bëhet përmes kësaj baze karikimi pa tel për të cilën po flasim. Përdoret vetëm për punë të brendshme dhe punon përmes frekuencave prej 60,5 GHz. Baza ka dy pjesë siç mund ta shihni në imazhin që kryeson artikullin. Këto imazhe janë zbuluar Anatel, një kompani telekomunikacioni e vendosur në Brazil.

Artikulli i lidhur:
Apple heq portën diagnostikuese nga Apple Watch Series 7

Pjesa e poshtme mbart bazën e karikimit me ngarkuesin magnetik dhe një port USB-C që do të lidhej me sistemet e mollës së madhe. Nga ana tjetër, pjesa e sipërme lejon fiksimin e orës dhe e rregullon atë. Lidhja midis bazës magnetike dhe kllapës lejon kryejnë të gjitha llojet e diagnostifikimeve teknike në mjedise të sigurta përmes sistemeve të krijuara nga Apple, siç janë dyqanet fizike ose palët e treta të autorizuara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.