Kështu u menaxhuan të gjitha logjistikat në lansimin e iPhone 8

Lëshimi i një iPhone, pavarësisht se është pothuajse gjithmonë një sukses, nuk është saktësisht diçka e lehtë për tu menaxhuar. Kjo është arsyeja pse Apple punon dorë për dore me kompanitë e kontraktuara të logjistikës për t'i bërë gjërat të funksionojnë sa më mirë për klientët e tyre. Për herë të parë kemi arritur përmbajtjen grafike që na tregon se si Apple menaxhon lëshimin e një pajisje me këto karakteristika.

Nëse doni të dini se si mund të ndjeni tension, fytyra të kënaqura dhe shumë më tepër, qëndroni dhe le të hedhim një vështrim në këtë dokument grafik të botuar që sigurisht nuk do t'ju lërë indiferentë.

Ekipi i BuzzFeed ka pasur qasje në vendin ku ndodh e gjithë kjo, duke na lejuar për herë të parë të dimë se si falsifikohet një arritje e këtyre karakteristikave.

Përafërsisht gjysma e rezervimeve bëhen në të njëjtën natë hapjeje dhe përmes aplikacionit Apple Store. Ne mund të shkojmë nëpër botë duke parë rezervat. Nëse shikoni hartat, do të shihni drita në të gjithë botën.

Kështu u shpreh një punonjës i cili po kontrollonte gjeografikisht vendet ku bëheshin rezervimet. Inxhinierët shikuan dhjetë ekrane gjigante ku vëzhguan në kohë reale statusin e rezervave sipas vendeve.

Për të menaxhuar të gjithë këtë, Apple punon me kompani të tjera logjistike me UPS, në këtë mënyrë, ne mund të shohim këtë fotografi mbresëlënëse me pajisje që do të përfundojnë ose në Apple Store ose në pragun e blerësve. Sidoqoftë, është kurioze që ne kemi arritur këtë informacion pikërisht me një pajisje që me sa duket ka qenë ajo që ka pasur ndikimin më të vogël në rezervimet në vitet e fundit. Sido që të jetë, ne ishim në Apple Store në Puerta del Sol (Madrid) dhe realiteti është se lëvizja ishte jashtëzakonisht e pakët.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.