Krishtlindja vjen në VideoProc me një zbritje prej 60% [Redaktuesi i videos të gjitha-në-një]

VideoProc

Krishtlindja po afron, një periudhë e vitit kur shumë familje kanë mundësi mblidhni të gjithë anëtarët e saj në të njëjtën tryezë dhe kujto momentet më të mira dhe ata njerëz që janë paraqitur në anën tonë në vitet e fundit.

Me siguri, gjatë viteve, ju keni pasur mundësinë të regjistroni një numër të madh të videove të atyre takimeve, video që mundemi redaktoni, shkurtoni, shndërroni në formate të tjera, shtoni muzikë në sfond dhe titra përveç çdo funksioni tjetër që më vjen në mendje VideoProc.

IOS dhe macOS nuk janë karakterizuar kurrë duke ofruar një gamë të gjerë mbështetje për të dy formatet video dhe audio, duke na detyruar të instalojmë aplikacione të palëve të treta për të parë përmbajtjen në një format tjetër ose për ta kthyer atë në formate të tjera.

Në këtë kuptim, VideoProc është një nga aplikacionet që na lejon të kryejmë këtë funksion konvertimi në një mënyrë shumë të thjeshtë, të shpejtë dhe pa nevojën për të. të ketë njohuri të kodekëve video dhe audio dhe bitrate në mënyrë që kompresimi të zërë sa më pak hapësirë ​​duke ruajtur cilësinë.

Çfarë na ofron VideoProc

Digiarty, zhvilluesi i softuerit që qëndron pas këtij aplikacioni, nuk është një i porsaardhur në botën e softuerit. Origjina e saj gjendet në vitin 2006 kur tashmë ofroi zgjidhje të ndryshme për të bërë kopje rezervë të DVD-ve tona.

Që nga kjo datë, Digiarty ka kërkuar miratimin e më shumë se 9 milion konsumatorë në të gjitha në 79 vende vetëm me softuer VideoProc, kështu që ne nuk gjejmë një aplikacion që mund të zhduket nga tregu brenda natës.

Për të festuar Krishtlindjen dhe Vitin e Ri të ardhshëm, VideoProc është duke ulur çmimin e tij nga Licencë gjatë gjithë jetës me vetëm 27,95 euro. Me VideoProc - një redaktues video gjithçka në një me të cilin mund të shkarkoni, konvertoni, modifikoni dhe regjistroni ekranin tuaj - nuk do të keni nevojë të blini programe të tjerë për të bërë të njëjtën gjë. Për ta njohur pak më mirë, lexoni dhe zbuloni se çfarë mund të bëni me VideoProc.

Nga MKV dhe 4K te formatet e tjera

Një nga formatet e videos që aktualisht ofron cilësinë dhe mundësitë më të larta është mkv. Ky format jo vetëm që na ofron një cilësi shumë të lartë të videos, por gjithashtu na lejon të shtojmë këngë dhe titra të ndryshëm audio, Pjesë audio dhe titra nga të cilat mund të zgjedhim se cilën duam nga video player-i ynë sikur të ishte një DVD ose Blu-ray.

Puna me këto lloj skedarësh nuk është shumë e thjeshtë, kështu që gjetja e aplikacioneve që na lejojnë të kthejmë skedarë nga ky format në një tjetër është shumë e ndërlikuar. Një nga tiparet kryesore të VideoProc është se na lejon të konvertojmë këtë lloj skedari nga skedarët 4K në formate të tjera në mënyrë që të zvogëlojë madhësinë e saj.

VideoProc

Procesi është shumë i thjeshtë, ashtu si funksionimi i të gjithë aplikacionit. Pasi të kemi zgjedhur skedarin video në formatin mkv që duam ta shndërrojmë në një format tjetër, së pari duhet së pari zgjidhni video dhe audio pista ne duam të përdorim.

Tjetra, ne duhet zgjidhni pajisjen ku do të shfaqet përmbajtja, qoftë një iPhone, iPad, kompjuter, Smart TV, tastierë apo ndonjë pajisje tjetër mobile e menaxhuar nga Android. Ndryshe nga aplikacionet e tjera, koha e konvertimit zvogëlohet ndjeshëm pasi VideoProc përdor fuqinë e grafikëve për të përshpejtuar procesin.

Rip DVD-të

VideoProc

Një tjetër nga tiparet më interesante që Videproc na ofron është mundësia e konvertoni DVD-të tona në skedarë video, në një mënyrë të shpejtë, falë kombinimit të procesorit dhe grafikës, kështu që procesi mund të bëhet në vetëm disa minuta.

Krijimi i GIF është shumë i lehtë me VideoProc

Falë redaktorit të fuqishëm që integron VideoProc ne mund të krijojmë lehtësisht dhe me pak durim GIF qesharake të filmave ose videove tona të preferuara meqenëse na lejon të presim videot për të nxjerrë vetëm një sekuencë prej disa sekondash, një sekuencë që mund ta ruajmë direkt në këtë format për ta shpërndarë shpejt me miqtë dhe familjen tonë.

Redaktoni videot tuaja me lehtësi

VideoProc

Por VideoProc është shumë më tepër sesa një aplikacion që na lejon të konvertojmë skedarët video te formatet e tjera, pasi edhe na lejon redaktoni videot para se t’i konvertojmë. Në pikën e mëparshme kam folur për opsionin që na lejon të shkurtojmë videon për të nxjerrë vetëm një sekuencë. Por ka shumë më tepër.

VideoProc na lejon gjithashtu të nxjerrim një pjesë specifike të një zone të videos, një funksion ideal për kur duam të përqendrojmë vëmendjen në një zonë specifike të videos. Na lejon gjithashtu rrotullo videot, ideal për të gjithë ata përdorues që kanë regjistruar një video horizontale ose vertikalisht pa pajisjen që ka zbuluar saktë horizontalen e saj.

Si një redaktues i mirë me vlerë të kripës së tij, ky aplikacion na lejon bashkohu me video të ndryshme në vetëm një, video në të cilën mund të shtojmë titra për ta vendosur dhe muzikën që luan në sfond së bashku me audion e regjistrimit.

Regjistroni ekranin e iPhone ose iPad, Mac ose PC tuaj.

VideoProc

VideoProc nuk është i kufizuar në të qenit një redaktues fantastik i videos, por gjithashtu na lejon regjistroni ekranin e iPhone ose iPad dhe Mac ose PC e një shumë më të thjeshtë sesa ajo e ofruar nga macOS, pa shkuar më tej.

Në këtë mënyrë, ne mund të përdorim aplikacionin për të regjistroni lojërat e lojërave tona të preferuara t'i ndajmë me miqtë tanë, t'i ngarkojmë në YouTube ... ose të bëjnë udhëzime për funksionimin e aplikacioneve për të njëjtin qëllim.

Kompresimi i videos pa humbje

Hapësira e magazinimit është shumë e vlefshme, qoftë në re ose fizikisht në kompjuterin tonë ose njësitë e jashtme të ruajtjes. VideoProc na lejon të zvogëlojmë madhësinë e videove tona të preferuara në mënyrë që zvogëlojnë hapësirën që zënë.

Ky funksion është ideal për të hequr qafe skedarët në formatin mkv, për shembull, nëse e dimë që nuk do të përdorim audiot ose titrat e tjerë të disponueshëm. Isshtë gjithashtu ideale për zvogëlimin e madhësisë së videove që regjistrojmë ose me cilësi 4K nga telefoni ynë inteligjent, kamera GoPro, droni, kamera ose ndonjë pajisje tjetër.

Shkarkoni video nga YouTube, Facebook, Instagram

VideoProc

Nëse kemi shumë imagjinatë dhe dëshirojmë të përfitojmë nga përmbajtja e disponueshme në YouTube ose ndonjë platformë tjetër për të krijuar videot tona, me VideoProc mundemi shkarkoni video nga YouTube, por edhe nga Facebook, Vevo, Vimeo, Instagram, dailymotion përveç faqeve të tjera në internet.

Si të merrni VideoProc me 60% zbritje

VideoProc

Çmimi i zakonshëm i VideoProc është 74,90 euro. Nëse përfitojmë nga oferta për Krishtlindje, mund ta marrim për vetëm 27,95 euro, një zbritje prej 60% që nuk duhet ta humbasim.

Nëse jeni i bindur që këto aplikacione janë një dhuratë fantastike dhe dëshironi të jepni më shumë se një licencë, mund ta bëni, mund të blini një licencë që ju lejon ta përdorni atë në deri në 5 kompjutera të ndryshëm për vetëm 36,95 euro duke përfituar nga oferta që ata vënë në dispozicionin tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.