Rastet e reja të zbuluara të iPhone 14 vazhdojnë gjurmët e thashethemeve për dizajnin e tij të ri

Rrjedhjet e iPhone 14

iPhone 14 është në buzët e të gjithëve. Dhe më shumë do të ketë në muajt e ardhshëm. Meqenëse në muajin shtator do të kemi një fjalim të ri ku iPhone 13 do të pushojë së qeni flamuri i madh i Apple për iPhone 14. Këtë vit duket Apple do të prezantojë veçori të reja në dizajnin e ekranit dhe kompleksit të kamerës së pasme. Disa rrjedhje të reja në formën e mbulesave konfirmojnë modifikimin e organizimit të kamerat e pasme si dhe numrin e modeleve që mund të shihnim në shtator.

Dizajni i iPhone 14 gjithnjë e më shumë “konfirmohet” me kutitë e reja të rrjedhura

iPhone 14 do të vijë në katër modele të ndryshme siç kemi dëgjuar javët e fundit: iPhone 14, 14 Pro, 14 Max dhe 14 Pro Max. Por ky aspekt nuk është shumë i rëndësishëm në rrjedhjen e publikuar pak ditë më parë në Weibo. Në këto imazhe mund të shihni disa kuti të holla nga kompani të palëve të treta që tashmë janë duke punuar në kutitë për iPhone-in e ri. 

Në këto raste shohim disa nga thashethemet që i dëgjojmë prej kohësh, si përmasat e reja të iPhone 14, ndryshimi i emrit të modelit Max, por mbi të gjitha. ndryshimi në dizajnin e kamerave të pasme. Është e qartë se modelet e reja që do të shohin dritën në shtator do të kenë kamera shumë më të mëdha pasi hendeku për to është më i madh.

Artikulli i lidhur:
iPhone i këtij viti do të jetë 100 dollarë më i shtrenjtë

Kujtojmë se thashethemet flasin për një kamerë të re 48 megapikselë me një sensor pothuajse 60% më të madh se ai i mëparshmi me aftësinë për të regjistruar në cilësi 8K. Kjo kërkon ndryshime të mëdha në sensorë dhe në paraqitjen e kamerave.

Ky filtrim nuk është një tjetër që i shtohet atyre që ju kemi treguar tashmë javët e fundit dhe që do të na shoqërojë pothuajse çdo ditë deri në shtator.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.