Ky është prototipi i Apple për iPhone-in e tij të parë të palosshëm

Që Apple po punon në një smartphone të palosshëm është diçka që pak ngre dyshime dhe sot kemi një konfirmim më shumë për të rrjedhja që Jon Prosser na ka zbuluar duke dhënë detaje se si do të dukej një nga prototipat që Apple ka në prova.

https://twitter.com/jon_prosser/status/1272504675615551489

Siç pohon mësuesi i fundit i mësuesve të rrjedhjeve të Apple, “iPhone i palosshëm i Apple nuk është në të vërtetë një telefon i palosshëm. prototipi aktual ka dy ekrane të ndara që bashkohen nga një menteshe. Skajet janë të rrumbullakosura, të bëra prej çeliku, si dizajni aktual i iPhone 11. Nuk ka një Notch, por një brez të vogël të zi që strehon Face ID në ekranin e jashtëm ”.

Kur filluan të shfaqeshin imazhet e para që sugjerojnë modelin e këtij prototipi për të cilin ai flet, Prosser shtoi se nuk janë vetëm dy ekrane të bashkuara, por që kur pajisja është e hapur, duket si vetëm një, me një vazhdimësi të arritur mjaft mirë.

Ky prototip nuk ka pse t'i ngjajë aspak pajisjes që Apple planifikon të lançojë, pasi që me siguri kompania krijon shumë dizajne për të provuar, duke vendosur përfundimisht për njërën prej tyre, atë që i përshtatet më së miri idesë tuaj. Mund edhe të jetë një pajisje vetëm për testimin e softverit, diçka gjithashtu themelore në këtë iPhone të ardhshëm, iOS i të cilit duhet të jetë i ndryshëm nga ai që dimë për t'u përshtatur me atë ekran të palosshëm.

Ajo që duket qartë është se Apple nuk do të lëshojë ndonjë iPhone të palosshëm në vitin 2020, dhe mbase as në 2021. Problemet e shumta të pajisjeve që prodhuesit e tjerë po vuajnë në modelet e tyre aktuale kanë gjeneruar shumë kritika, si dhe çmimin e tyre të lartë, jashtë mundësive të shumicës së përdoruesve. Prandaj nuk pritet që të mund të shohim ndonjë nga këto në WWDC 202 të afërt që fillon javën e ardhshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.