Ky do të ishte iPhone 13 sipas rrjedhjes së skedarëve CAD

Ju tashmë e dini që në mënyrë që iPhone të arrijë në duart tona siç është, së pari bëhen një mori simulimesh dhe diagramesh dixhitale që do të ndihmojnë në prodhimin pasues, dhe këto diagrame dixhitale priren të bëhen rrjedhjet e para vit pas viti, diçka kjo duket se ka ndodhur përsëri.

Një "rrjedhës" ka rrjedhur skedarët CAD të iPhone 13 të ri dhe ne mund të marrim një ide përfundimtare se cili do të jetë dizenjimi që do të shoqërojë terminalin e kompanisë Cupertino. Le të hedhim një vështrim më të thelluar në një dizajn që duket më se i konfirmuar dhe që do të japë shumë për të folur.

Kanali YouTube thirri FrontPageTech ka qenë përgjegjës për zbulimin e lajmeve në lidhje me iPhone 13 për të cilat do të flasim sot. Së pari mund të shohim që pajisja duket të jetë më e hollë se iPhone 12 në versionet e saj të disponueshme. Nga ana e tij, ndryshimet më të mëdha do të jenë të pranishme në modulin e kamerës, ku do të zbulojmë se zona e sipërme e majtë dhe zona e poshtme e djathtë do të jenë protagonistët e moduleve të versionit "standard" të iPhone 13. Duket se sensori LiDAR bëhet i disponueshëm në të gjitha versionet, pasi supozojmë se « standard »version Pro» do të ketë të paktën 3 sensorë fotografikë.

Nuk duket, që po, se zvogëlimi i FaceID është aq i rëndësishëm sa ata reklamuan. Nuk ka asnjë lajm tjetër përveç faktit se moduli tani do të ketë një buzë të sipërme më të theksuar dhe se do të tërheqë vëmendjen për pjesën tjetër të gjërave, unë ju rekomandoj që të hidhni një vështrim në tremujorin e fundit të videos që kryeson këtë lajm kështu që që ju mund të hidhni një vështrim në të duket pak më thellë. Ndërkohë, ne do të jemi në hap me të gjitha rrjedhjet që po ndodhin në iPhone 13 për t'ju sjellë lajmet menjëherë, a do t'i humbni ato? Shpresoj qe jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.