Ky do të ishte Apple Watch Explorer Edition, rezistent dhe i përshtatshëm për sportet ekstreme

Apple Watch Explorer Edition

L thashetheme Ata theksojnë se ka shumë gjasa që këtë vit të kemi tre Apple Watch të reja. Një nga ato modele do të ishte versioni i ri Explorer, një orë shumë më rezistente për sportet ekstreme. Ky hap do të ishte i rëndësishëm për mollën e madhe pasi do t'i lejonte kompanisë të trajtonte një terren pak të eksploruar prej saj. Nga ana tjetër, krijimi i kësaj ore do të nënkuptonte veçori të reja në watchOS 9 që do të nxisin blerjen atyre sportistëve që e besojnë vërtet të nevojshme. Ky është një model i versionit të supozuar të Apple Watch Explorer, çfarë mendoni?

Apple Watch më i vështirë deri më sot: Explorer Edition

Ky i ri i Apple Watch Explorer Edition do të ishte më i fortë se Seria 7 përmirësimi i xhamit, certifikimi i rezistencës ndaj pluhurit dhe ujit. E gjithë kjo së bashku me një dizajn të përshtatur për t'i bërë ballë goditjeve dhe veprimin e shkëlqyer të elementëve të jashtëm do të jenë çelësi për të kuptuar konceptin e kësaj ore të re.

Artikulli i lidhur:
Modaliteti i kursimit të baterisë watchOS 9 mund të vijë me Apple Watch Series 8

Apple Watch Explorer Edition

El kulti i modelit të mac që ju tregojmë ka marrë referenca të qarta nga G-Shock Move GBA-900, ora inteligjente rezistente nga CASIO. Një kapsulë e jashtme rrethon dizajnin kryesor të Apple Watch, duke i dhënë asaj rezistencë ndaj goditjeve që asnjë orë tjetër nuk e ka. Me këtë arrihet një rritje e rezistencës së orës, veçanërisht duke pasur parasysh se do të jetë një orë e dedikuar për një publik dhe sport specifik.

Koncepti tregoi gjithashtu problemet e këtij dizajni të ri. Midis tyre ishte braktisja e një dizajni kryesor që ka qenë me ne prej vitesh e vitesh për t'i hapur rrugë një koncepti të ri të rezistencës ndaj sporteve ekstreme. Kjo do të ndryshojë dizajnin nga njëra anë dhe rripat e përshtatur me orën nga ana tjetër. A do të shohim më në fund një Apple Watch Explorer Edition? A mendoni se ia vlen?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Alberto dijo

    Sot ka shumë rripa sportive që japin një pamje të ngjashme.