Ky do të jetë procesi i konfigurimit të etiketave të reja Apple Apple

Një nga produktet që po zgjon më shumë thashetheme janë misteriozët AirTags, disa afishe që do të na ndihmonin të gjurmonim ndonjë objekt së cilës i shtojmë këtë afishe kurioze. Janë Pllaka më e famshme në këtë kategori, por Apple nuk dëshiron të lihet pas dhe të lëshojë ngjitësit e saj të gjurmuesit, AirTags. Ne nuk e dimë kur do të lirohen, por ekzistenca e tyre është një realitet falë të gjitha rrjedhjeve që kemi parë. I ri: ne tashmë e dimë se si do të jetë procesi i konfigurimit. Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet ...

Siç kemi parë edhe herë të tjera, procesi do të kryhet përmes aplikacionit të ri të Kërkimit, aplikacioni që do të centralizojë vendndodhjen gjeologjike të të gjitha pajisjeve tona dhe të miqve që na autorizojnë të dimë vendndodhjen e tyre. Kjo është arsyeja pse ne do të shohim Skedarët Njerëz, Pajisje, Objekte dhe Unë. Këto objekte që ne mund t'i lokalizojmë falë AirTags mund të kategorizohen dhe madje të barabarta Mund t’i vendosim disa emoji në mënyrë që diferencimi i tyre të jetë më i lehtë. Fotografitë që bashkohen me konfirmimin e regjistrimit nga Apple të emrit të AirTags, kështu që tani duhet të dimë vetëm se kur do të lançohet dhe më e rëndësishmja: çmimi i tij.

disa Imazhe që bashkohen me ato që u zbuluan gjatë lëshimit të iOS 13 beta. Tani, duhet të vazhdojmë të presim edhe pak, ndryshe nga AirPods Pro i ri që mendoj këto AirTags do të lëshohen gjatë një Keynote të ardhshëm pasi në fund të fundit është një "pajisje" e re dhe me siguri djemtë nga Cupertino duan t'i na paraqesin. Ne do të qëndrojmë të vëmendshëm për fillimin e tij të mundshëm dhe padyshim çdo tregues të Keynote në të cilin mund të shohim këto AirTags të reja dhe çdo pajisje të re nga Cupertino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.