Ky koncept tregon një iPhone 13 me një nivel më të ulët dhe një kamerë më të mirë

Kamera iPhone 13 në një koncept të ri

L thashethemet dhe rrjedhjet në lidhje me iPhone 13 ata fillojnë të bëjnë kopertinat e mediave. Ashtu si çdo vit, ndërsa i afrohemi muajit shtator, të dhënat, thashethemet dhe konceptet e mundshme se si mund të jetë gjenerata e ardhshme e iPhone fillojnë të publikohen. Me këtë rast a koncepti i ri i iPhone 13 i cili përfshin dy aspekte për të cilat është folur për mjaft kohë. Duket një reduktim i nivelit të sipërm dhe një përmirësim i kamerave parashikohet gjithashtu në një nivel teknik dhe të projektimit.

Konceptet e iPhone 13 fillojnë: numërimi mbrapsht deri në shtator

Thuaj përshëndetje nivelit më të vogël, kamerës së re që do t'ju lejojë të bëni fotografi më të mira. Bateria MagSafe do të shkojë, me 1460 mAh. Për më tepër, një bateri më e madhe zgjat deri në 1,5 herë më gjatë.

Ky koncept i ri i publikuar nga përdoruesi i mirënjohur ConceptsiPhone tregon një iPhone 13 me një ngjyrë të re portokalli elektrike. Në fakt, gjatë gjithë videos mund të shohim një risi tjetër: bateri me ngjyrë MagSafe. Përdoruesi parashikon që Apple mund të ofrojë këto bateri, të lançuara një javë më parë, me një kornizë të ngjyrës së iPhone 13 dhe pjesa tjetër e bardhë në vend të gjithë trupit të bardhë siç tregtohen tani.

Artikulli i lidhur:
Thashethemet kthehen, iPhone 13 do të debutojë në ekranin gjithmonë të ndezur

Në një nivel estetik, koncepti iPhone 13 është mjaft i ngjashëm me iPhone 12. Përveç një veçorie: kamerat. Ne duhet të kujtojmë se ne po përballemi me modelin që monton vetëm këndin e gjerë dhe atë ultra të gjerë dhe, aktualisht, ato kamera janë në një pozicion vertikal në pjesën e pasme. Megjithatë, në lidhje me këtë ne shohim se si dy kamerat do të ishin përballë diagonalisht, duke lënë blicin në kuadrantin e sipërm të djathtë dhe mikrofonin në pjesën e poshtme të majtë.

Koncepti IPhone 13

Së fundi, risia tjetër e madhe që ne vlerësojmë është një ulje e nivelit të ekranit në kufirin e sipërm. Mos harroni se kjo nivel ose nivel është kompleksi Face ID që prezanton të gjitha kamerat dhe sensorët që janë përgjegjës për ofrimin e të dhënave për zhbllokimin e pajisjes. Apple mund të ketë qenë në gjendje t'i zvogëlojë dhe kompaktësojë këta sensorë në një vend më të vogël, duke lejuar që të ketë një zmadhim të lehtë të ekranit, duke garantuar që të ketë pak më shumë hapësirë ​​në shiritin e statusit iOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.