Ky rast baterie i integruar në iPhone X gjithashtu mbështet karikimin pa tel

Këllëf i baterisë së integruar Chytah iPhone X

Tani është e mundur të keni një rast me bateri të përfshirë për iPhone tuaj X. Dhe kjo, përveç kësaj mund të përfitojnë nga karikimi pa tel. Përgjegjësi i këtij aksesori është dyqani në internet Chytah. Po kështu, kjo rast mund të gjendet në hije të ndryshme dhe bateria e saj e integruar është e një kapaciteti të konsiderueshëm.

Të jesh në gjendje të kemi bateri shtesë në iPhone tonë kur jemi larg zyrës ose shtëpisë tonë është një luks. Për disa vite tani, është e mundur të keni një ngarkesë shtesë në xhepin tuaj. Kjo mund të jetë përmes dy aksesorëve: një bateri e jashtme ose përmes një kashte mbrojtëse që na lejon të karikojmë terminalin ndërsa e përdorim; domethënë, një rast me bateri të integruar. Dhe sot ju sjellim një zgjidhje shumë interesante.

Këllëf me ngjyra Chytah iPhone X

Nëse flasim për raste mbrojtëse me bateri të integruar, me siguri që një emër do të vijë shpejt në mendje: Mophie. Ndoshta është marka më e njohur në këtë kuptim dhe ka mbulesa me këto karakteristika për më shumë modele në treg. Sidoqoftë, aktualisht nuk ka një kopertinë si protagonistja që po ju tregojmë sot: Nuk ka asnjë model të aftë për të karikuar iPhone dhe që nga ana tjetër mund të karikohet përmes karikimit pa tel duke përdorur teknologjinë Qi.

Kjo mbulesë, e disponueshme në nuanca të ndryshme (blu, e kuqe, e verdhë, e zezë dhe rozë), ka një bateri të integruar me kapacitet 3.600 miliamp; kjo do të thotë, hipotetikisht do të kishim një terminal me një bateri të dyfishtë. Por është gjithashtu që, dhe siç thamë, nuk do të keni nevojë për një kabllo për ta ngarkuar, Nëse tashmë keni një bazë karikimi të pajtueshme me teknologjinë Qi, mund të vazhdoni ta përdorni me këtë kasetë të shitur nga Chytah.

Siç diskutohet në specifikimet e tij, do të kishim energji të mjaftueshme për të karikuar iPhone X në më shumë se një rast. Kjo tha, në anën e pasme të çështjes do të kemi disa LED që do të tregojnë në çdo kohë se cila është gjendja e ngarkimit të kësaj çështje. Më në fund, çmimi i kësaj është 83,95 euro, edhe pse aktualisht është e mundur ta merrni atë për 63 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Bernë dijo

    Në lidhje me rastin iPhone me ngarkesë chyta Qi që përmendët në artikullin e mëparshëm, thoni që pasi ta porosisni atë dhe të prisni më shumë se një muaj dhe të mos merrni një numër ndjekës më është dashur të kërkoj një rimbursim të parave, pasi pasi kam pritur dhe parë atë nuk arriti, unë i kontaktova ata dhe rezulton se kompania ajrore nuk dëshironte ta transportonte sepse kishte bateri litiumi dhe ata as nuk ishin njoftuar për këtë problem. Ata më dërguan përsëri nga një transportues tjetër i besuar, ata thanë… .. por as ajo nuk mbërriti, në fund unë duhej të kërkoja kthimin e parave. Unë këshilloj të mos bëni asnjë lloj porosie, pasi ato janë një katastrofë, ata nuk dërgojnë një numër ndjekës ose ndonjë informacion në lidhje me porosinë. Përvojë e keqe e keqe