LG do të jetë përgjegjëse për prodhimin e baterive të Galaxy S8

s-stilolaps-galaktikë-shënim-7

Pas tërheqjes së Note 7 nga tregu, Samsung përballet me një proces ristrukturimi në kompani, veçanërisht në sektorin e celularëve, ku shumë koka do të rrokullisen, duke filluar nga kreu i kompanisë. Ndarja e baterive SDI Samsung ka të gjitha fletët e votimit për t'u mbyllur dhe kështu bëhen të varura nga palët e treta për të prodhuar bateritë për të gjithë terminalet që Samsung lëshon në treg, pasi që ATL, furnizuesi i dytë zyrtar i Samsung, nuk është as një opsion i vlefshëm. gjithashtu vuri në dukje si një nga fajtorët e shpërthimeve të Samsung Galaxy Note 7 gjë që e detyroi kompaninë koreane të tërhiqte pajisjen nga tregu.

Tërheqja e Note 7 nga tregu ka qenë një pengesë jo vetëm për Samsung por për shumë miliona përdorues, që deri më sot ata nuk janë kthyer ende ose po planifikojnë të kthejnë shënimin 7 Meqenëse aktualisht nuk ka asnjë alternativë në treg që mund të zëvendësojë S-Pen-in e Note 7.

Sipas Korea Times, Samsung do të negociohet me LG në mënyrë që Divizioni LG Chen është përgjegjës për prodhimin e baterisë së Samsung S8 të ardhshëm dhe variantet e saj të ndryshme, përveç pjesës tjetër të modeleve që kompania lançon në treg. Në vitet e fundit, koreanët po kujdeseshin për prodhimin e shumicës dërrmuese të përbërësve që janë pjesë e pajisjeve të tyre, diçka që po shkonte mjaft mirë edhe problemi me bateritë.

Indikacionet e fundit sugjerojnë që Samsung mund të integrojë gamën e shënimeve në gamën S, kështu që nuk do të duhet të presim gjatë për të shijuar një Shënim të ri, për sa kohë që Samsung nuk heq dorë nga kjo gamë. Nëse gjithçka konfirmohet, ka të ngjarë që për lansimin e S8, të planifikuar për MWC të vitit 2017 të mbajtur në Barcelonë, mund të shohim një Shënim të ri me një emër tjetër me të njëjtat karakteristika që e kanë bërë këtë pajisje të popullarizuar në mesin e shumë përdoruesve. .


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Louis V dijo

  Sigurisht, fakti që celulari ishte i lakuar në të dy anët dhe presioni i ushtruar në fabrikë për ta mbyllur atë (dhe që përkulte majat e baterive duke shkaktuar prekjen e anodës dhe katodës) nuk ka asnjë lidhje me të ... bateri, është një e metë e madhe në dizajn. Kjo është arsyeja pse atyre u është dashur ta braktisin produktin, nëse do të zgjidhej me një ndryshim të thjeshtë të baterisë ata do ta rregullonin atë me programin e shkëmbimit, pa më shumë.

 2.   Alfonso dijo

  S7 Edge gjithashtu ka ekranin e lakuar, mbrojtjen IP68 dhe nuk ka pasur problemin e Shënimit, kështu që problemi nuk është dizajni siç po thoni ju.

  Shpresoj të mos më hidhni me faktin se disa S7 Edge gjithashtu kanë marrë flakë sepse ju e dini mirë se është një rast i izoluar saktësisht i njëjtë me atë që ndodhi me iPhone 7.

  1.    Louis V dijo

   Dallimi është se Shënimi është gjithashtu i lakuar në pjesën e pasme, ky ka qenë problemi. Nuk është e vështirë të gjesh imazhe me rreze x të baterisë së lëvizshme, ku mund të shohësh se njëra nga pikat e baterisë (pjesa e sipërme e djathtë, e cila përplaset me buzën e lakuar) tashmë është disi e përkulur nga fabrika, me pak më shumë se dyfishojeni atë., ose edhe me kalimin e kohës, përfundon duke shpërthyer baterinë. Kur t’i shihni, më thoni nëse ju duket normale… .. padyshim që S7 nuk ka të njëjtin problem sepse bateria ulet në pjesën e pasme dhe është e sheshtë.

  2.    Louis V dijo

   Unë e lë imazhin këtu për ta kontrolluar vetë: http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/261018-thumb/samsung-sdi-vs-atl-batteries.jpg

   Para postimit, sigurohem që ajo që them është 100% e vërtetë në mënyrë që të mos mashtrojë stafin, disa nga ju mund të bëjnë të njëjtën gjë. Të gjitha të mirat

 3.   Dejv (@DavevoESP) dijo

  lutem

  Bashkoj foljen supplicar
  Nga lat. lutje
  1. tr. Lypni, kërkoni me përulësi dhe nënshtrim për diçka.
  2. tr. Djathtas Ankesë kundër urdhrit ose aktgjykimit të seancës së një gjykate më të lartë përpara asaj gjykate.

  Do të ishte furnizimi dhe jo lypja për zëvendësim.

  1.    Ignacio Sala dijo

   Ke te drejte. Le të shohim nëse mund t'ia shpjegoni korrigjuesit të bekuar i cili gjithmonë e ndryshon atë për mua.
   Ai e kishte ndryshuar atë kur unë kontrollova tekstin, por siç duket ai e ka bërë përsëri.
   Alreadyshtë modifikuar tashmë.
   Faleminderit për shënimin.

 4.   Bene Di Lorenzo Licata dijo

  «Withdrawal Tërheqja e Note 7 nga tregu ka qenë një pengesë jo vetëm për Samsung por për shumë miliona përdorues, të cilët deri më sot nuk janë kthyer ende dhe as nuk po planifikojnë të kthejnë Note 7 pasi që aktualisht nuk ka asnjë alternativë tjetër tregu mund të lutet S-Pen i Shënimit »

  Na vjen keq, por nuk e kuptoj këtë tezë.

  Çfarë lidhje ka rikujtimi i Note 7 me S-Pen të Note? A ishte problemi me S-Pen?
  Një mik i imi vazhdon të përdorë (me krenari) Shënimin e tij 7 dhe ende asgjë për të shpërthyer, as gjurmë!
  Sidomos sepse (sipas teorisë së tij) sepse është versioni:
  A) nga Hong Kongu
  B) me SIM të dyfishtë
  C) me 6 Koncerte dashi

  Eja, ishte një ujdi, sidomos kur ai e kuptoi që ata ia kthyen 1000 euro-odos që i kishin kushtuar!

  1.    Cesar Rodriguez dijo

   Mendoj se ky është komenti im i parë në këtë blog, por për mendimin tim është e nevojshme ta them:
   Miku juaj është injorant, gjë që nuk është e keqe, baza e lumturisë për shumë është në injorancë.

  2.    IOS 5 Clown Forever dijo

   Shpresoj që miku juaj të ketë një smartphone tjetër në dorë, sepse Samsung ka thënë tashmë se do të bllokojë në distancë të gjithë Note 7 që nuk janë kthyer, duke i lënë të padobishme, edhe pse me të njëjtin rrezik shpërthimi. Duhet të kesh pak më shumë tru me këto gjëra.