LG prezanton PJ9, një altoparlant Bluetooth i aftë për tu rikuperuar

LG PJ9 leviton CES 2017 do të hapë dyert javën e ardhshme, por nuk duhet të jetë për t'u habitur që shumë marka na lejojnë të hedhim një vështrim në disa prej produkteve të tyre disa ditë më parë. A është ajo që ai ka bërë LG, një kompani që mbrëmë publikoi një njoftim për shtyp duke njoftuar nisjen e një altoparlanti të ri Bluetooth që "shkëmbin në ajër", domethënë, ajo leviton, duke na kujtuar në një farë mënyre Hoverboard (në fakt LG thotë se «rri pezull në mes) të "Kthimi në të ardhmen".

Altoparlant i ri i LG, i cili është quajtur PJ9, Isshtë në gjendje të notojë në ajër falë Stacionit të Levitimit, domethënë pjesës në të cilën do ta vendosim vetë altoparlantin. Sipas LG, elektromagnetët e fortë që janë të pranishëm në Stacionin e Levitimit janë ato që lejojnë që altoparlanti PJ9 të lundrojë rreth dy gishta mbi stacionin e ngritjes, gjë që na kujton gjithashtu Hoverboards që janë krijuar jashtë filmit të lartpërmendur, sepse ka nevojë një sipërfaqe e veçantë për të notuar në të.

"LG PJ9 arrin efektin e mrekullueshëm vizual të lundrimit në ajër"

Ajo që duhet të jemi shumë të qartë që nga fillimi është se efekti i levitimit do të jetë vetëm vizual, domethënë, ngritje larg, ajo që PJ9 na ofron nuk është asgjë më shumë se një 360º folës i të gjitha drejtimeve e cila do t'ju lejojë të përfshini «Bas i thellë, mesatar i nivelit dhe nivele të larta të freskëta« Por nëse qëndrojmë me pohimin se ky folës është i njëjtë me të tjerët, nuk do të tregonim të gjithë të vërtetën.

LG PJ9 ka një tipar vërtet interesant: Stacioni i Levitimit është gjithashtu një stacion i karikimit me induksion por, ndryshe nga sistemet e tjera të ngjashme si Apple Watch ose disa smartphone, nuk do të duhet të bëjmë asgjë për ta karikuar këtë altoparlant; Kur stacioni i karikimit zbulon se bateria e altoparlantit po mbaron, automatikisht do të ndalojë PJ9 të levitet dhe të rri pezull mbi Stacionin e Levitimit për të filluar karikimin. Dhe më e mira nga të gjitha, e gjithë kjo do të bëhet pa u ndalur muzika.

Informacioni mbi PJ9 nuk do të ishte i plotë nëse nuk do të thonim se do të ketë Certifikimi IPX7, që do të thotë se mund ta zhytim në një thellësi prej 1 metri për 30 minuta dhe duhet të dalë i sigurt dhe i shëndoshë. Logjikisht, vendosja e një altoparlanti në ujë nuk duket më e mira që mund të bëjmë me të, por rezistenca e tij ndaj ujit do të na lejojë të nxjerrim PJ9 në verë dhe të dëgjojmë muzikë pranë një pishine, për shembull.

Në këtë kohë, LG nuk ka thënë asgjë për sa do të kushtojë PJ9 e saj ose kur mund ta blejmë, megjithëse më shumë detaje priten nga java e ardhshme, kur CES 2017 hap zyrtarisht dyert e saj. Do ta blini?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.