MacBook Pro i ri mund të integrojë një sensor të gjurmëve të gishtave në butonin e energjisë

Macbook-Pro-13-inç-ekran-retinë

Ditë para prezantimit të versioneve të reja të iOS, watchOS, macOS dhe tvOS gjatë prezantimit kryesor të WWDC, shumë ishin zërat se pretendoi se kompania mund të rinovojë disa nga pajisjet e saj të vjetra. Thashethemet e para sugjeruan që Apple mund të nisë një monitor të ri Thunderbolt me ​​rezolucion 5k dhe GPU të integruar, por erdhi dita dhe asgjë nuk dihej. Disa ditë më vonë ne botuam lajmin në të cilin Apple kishte konfirmuar se ndaloi prodhimin e këtij produkti dhe u rekomandoi përdoruesve të interesuar të blinin një nga konkurrenca.

Por gjithashtu u përfol për prezantimin e mundshëm të modeleve të reja MacBook Pro. Ne gjithashtu nuk patëm fat në këtë drejtim. Por nëse marrim parasysh thashethemet më të fundit që rrethojnë këtë pajisje mund të shohim se si ditën e rinovimit të tyre do të jenë një hap gjigant në botën e llogaritjes. Nga njëra anë ne gjejmë të mundshme përfshirja e një ekrani OLED në krye të tastierës që mund të konfigurojmë për të vendosur shkurtore të veprimeve të përsëritura, ideale për Photoshop dhe programe të redaktimit të videos.

Thashethemet më të fundit në lidhje me këtë pajisje pretendojnë se Apple mund integroni një sensor të gjurmës së gishtit në butonin e energjisë, në mënyrë që sa më shpejt që ta aktivizojmë, Mac do të hapë llogarinë tonë të përdoruesit pa pasur nevojë të vendosni fjalëkalimin tonë. Operacioni do të ishte i ngjashëm me funksionin e ri macOS që na lejon të zhbllokojmë Mac me Apple Watch, duke hapur llogarinë tonë të përdoruesit kur zbulojmë Apple Watch, diçka që do të na kursejë shumë kohë dhe do të na lejojë të përqendrohemi drejtpërdrejt në detyrat tona .

Për momentin, gjithçka duket se tregon atë do të duhet të presim deri në fund të vitit, për të parë nëse kompania me bazë në Cupertino ka në plan të rinovojë apo jo veteranin MacBook Pro duke iu përshtatur modelit të MacBook 12 inç, të cilin kompania lançoi vitin e kaluar ose nëse vazhdon t'i lërë si më parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Hektor Sanmej dijo

  Dikush e di se ku është dreq iOS 2 Beta 10? haha

  1.    Paul Aparicio dijo

   Po e pres për një javë tani. Rareshtë e rrallë. Duhej të mbërrinte javën e kaluar. Ndoshta do të nesër e martë. Nëse jo, një ekip kërkimi dhe shpëtimi do të duhet të dërgohet xd

   Një përshëndetje.