MacX Video Converter Pro, modifikoni dhe konvertoni videot me cilësi 4K

konvertues video macx

Cilësia e videove që mund të regjistrojmë me iPhone-in tonë ka qenë gjithmonë shumë më superiore se smartphone-t e tjerëJo aq në seksionin fotografik, edhe pse pak nga pak ata po rimarrin fronin që humbën disa vjet më parë. Falë rritjes në hapësirën e ruajtjes së iPhone, është gjithnjë e më e zakonshme të shohim se si përdoruesit regjistrojnë video me cilësi 4K.

Nëse jeni duke kërkuar për një aplikim për redakto videon në cilësi 4K, një nga aplikacionet më të mira që mund të gjejmë në treg është MacX Video Converter Pro, një aplikacion që mundemi blini me gjysmë çmimi dhe përfshihen falas MacX MediaTrans. Nëse dëshironi të dini të gjitha funksionet që na ofron, unë ju ftoj të vazhdoni të lexoni këtë artikull.

Si provoni versionin falas të MacX Video Converter Pro, do të shihni se është një aplikacion gjithçka në një, një aplikacion me të cilin jo vetëm që mund të konvertojmë midis një numri të madh të formateve, por gjithashtu na lejon të modifikojmë video duke bërë rregullime themelore, të shkarkojmë video nga interneti dhe madje edhe të regjistrojmë ekranin e kompjuterit tonë. E gjithë kjo pa pasur nevojë të shkarkoni aplikacione të tjera sikur zakonisht të ndodhë me aplikacione të tjera duke bërë që ekipi ynë të mbushet me aplikacione junk.

Një nga karakteristikat që e bëjnë këtë aplikacion të qëndrojë mbi të tjerët është se mbështetet në kartën grafike të kompjuterit tonë zvogëlojnë kohën e përpunimit e videove, kështu që nuk është e nevojshme që të shkojmë për një shëtitje kur po konvertojmë një video në një format tjetër ose kur po e shkarkojmë nga interneti, funksione të tjera interesante që na ofron MacX Video Converter Pro.

Çfarë mund të bëjmë me MacX Video Converter Pro

Shndërroni video me cilësi 4K në çdo format

Falë aplikacionit iMovie ne mund të konvertojmë videot tona të preferuara në formate të tjera përveç ul cilësinë dhe rezolucionin për një skedar shumë më të lehtë dhe më të lehtë për tu ndarë. Problemi që na ofron iMovie është numri i formateve në të cilat mund të eksportojmë skedarët.

Na ofron MacX Video Converter Pro mbi 300 paravendosje që na lejojnë të konvertojmë videot për të luajtur pa probleme të pajtueshmërisë në modele të tjera të iPhone, në smartphone Android, në tastiera, në televizione dhe madje edhe në DVD player.

Pasi të kemi zgjedhur pajisjen ku duam të luajmë videon që do të konvertojmë, ato do të shfaqen formate të ndryshme me rezolucione të ndryshme, duke theksuar opsionin më të rekomanduar.

Shkarkoni video nga interneti

Shkarkimi i videove në YouTube është diçka që shumë prej nesh e bëjnë, ose rregullisht ose në mënyrë sporadike. Në internet mund të gjejmë faqe të ndryshme në internet që na lejojnë të shkarkojmë video në YouTube, me një kufizim në numër. MacX Video Converter Pro jo vetëm që na lejon të shkarkojmë video në YouTube, por gjithashtu na lejon të shkarkojmë video nga çdo platformë pa asnjë kufizim dhe në rezolucionin e tyre origjinal.

Shkarkoni video nga YouTube, Facebook, Vimeo, DailyMotion… Isshtë një proces kaq i thjeshtë dhe i shpejtë me MacX Video Converter Pro sapo të mësohemi, do të na kushtojë të ndalojmë së bërëi atë, mbi të gjitha ne i japim liri imagjinatës sonë. Nëse duam të bëjmë bibliotekën tonë muzikore përmes YouTube, mund ta bëjmë gjithashtu që përmes këtij aplikacioni të mund të shkarkojmë vetëm këngën audio.

Redaktoni videot përpara se t'i ktheni ato

MacX Video Converter Pro nuk është një aplikacion profesionist i ngjashëm me iMove që na lejon të luajmë hile me video, por më tepër përqendrohet në lehtësimin e jetës sonë kur konvertoni videot tona në formate të tjera. Po sikur të na lejoni të bëjmë është të modifikoni disa cilësime në video si p.sh. shtoni nëntituj, shkurtoni pjesë të videos dhe madje shtoni filigranë e gjithë kjo në një mënyrë shumë të shpejtë dhe të lehtë. Na lejon gjithashtu të bashkohemi me video, një funksion ideal për të bërë montazhe me pjesët e filmave që na pëlqejnë më shumë.

Regjistroni ekranin e Mac-ut tonë

Një tjetër funksion interesant që kjo na ofron konvertues video për Mac është mundësia e regjistroni gjithçka që shfaqet në ekranin e Mac-ut tonë. Jo vetëm që na lejon të regjistrojmë gjithçka që tregohet në ekranin e Mac-ut tonë, por gjithashtu na lejon të tregojmë klikimet e miut, si dhe tingullin e kompjuterit. Ky funksion është ideal për krijimin e udhëzimeve ose ndarjen e lojërave të lojërave tona të preferuara.

Duke na lejuar të regjistrojmë ekranin e Mac-ut tonë, gjithashtu na lejon regjistroni thirrjet video që kryejmë dhe që për çfarëdo arsye që duam të mbajmë, një funksion ideal për kur duhet të studiojmë nga shtëpia dhe duam të regjistrojmë klasa ose kur kemi takime me video konferencë që duam t'i shqyrtojmë më vonë.

Provë falas MacX Video Converter Pro

E gjithë kjo është në rregull, por mënyra më e mirë për të provuar dhe kontrolluar të gjitha funksionet që na ofron MacX Video Converter Pro është të shkarkojmë aplikacionin e versionit provë, një version prove që na lejon të provojmë gjithçka që na ofron aplikacioni.

Aplikimi është i vendosur përkthyer në spanjisht, kështu që gjuha nuk do të jetë problem për të na nxënë shpejt me të. Për të qenë në gjendje të përdorin këtë aplikacion në Mac tonë, ajo duhet të menaxhohet nga macOS 10.8 ose më e lartë.

Përfitoni nga oferta e Të Premtes së Zezë "Vetëm Java vetëm"

Si zakonisht, gjatë së Premtes së Zezë kemi në dispozicion një numër të madh ofertash të të gjitha llojeve, jo vetëm që lidhen me produktet elektronike. Një nga këto oferta më interesante që mund ta gjejmë të Premten e Zezë, e gjejmë me këtë aplikacion.

Gjatë «Vetëm një javë» ne mund të kapim MacX Video Converter Pro për vetëm 29,95 euro e cila është një zbritje prej 57% në çmimin e saj të zakonshëm në dollarë, e cila është 59,95. Gjithashtu, kur blini MacX Video Converter Pro, Ne e marrim aplikacionin MacX MediaTrans plotësisht falas.

MacX MediaTrans është një aplikacion ideal për menaxhoni foto, video dhe muzikë midis iPhone tonë dhe një Mac ose anasjelltas. Funksionimi i këtij aplikacioni është aq i thjeshtë sa tërheqja dhe rënia dhe është një alternativë shumë interesante për iTunes, veçanërisht nga macOS Catalina, ku nuk është më i disponueshëm pasi është integruar në sistem.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.