Mario Kart Tour Multiplayer në kohë reale për iOS i disponueshëm më 8 mars

Mario Kart Tour

Mario Kart është një klasik në lojërat video të garave me makina që është ende shumë i gjallë në vitin 2020. Ishte një nga lojërat kryesore që u shfaq për Super Nintendo në 1992 dhe vitin e kaluar ajo u rilind me Mario Kart Tour, këtë herë për pajisjet mobile Android dhe iOS.

Nintendo ka testuar multiplayer për muaj me radhë, dhe sapo e njoftoi atë Ne do të jemi në gjendje të garojmë kundër miqve tanë në kohë reale duke filluar nga java tjetër. Lajm i shkëlqyeshëm për adhuruesit e lojërave Mario dhe miqtë e tyre.

Nintendo njoftoi mbrëmë se Mario Kart Tour për iOS do të marrë një azhurnim të ri javën e ardhshme. Risi është se modaliteti për shumë lojtarë shtohet në kohë reale. Beenshtë testuar beta që nga dhjetori dhe më në fund do të jetë në dispozicion për të gjithë përdoruesit nga 8 marsi.

Do të ketë tre mënyra multiplayer

Do të ketë tre mënyra të ndryshme për të luajtur në internet:

  • Me lojtarët e tjerë të afërt: Zgjidhni rregullat tuaja dhe garoni me miqtë tuaj të ngushtë. Rregullat nuk ndryshojnë.
  • Garat standarde: Konkurroni kundër lojtarëve nga e gjithë bota për të rritur nivelin tuaj me rregulla që ndryshojnë çdo ditë. Dy grupe rregullash ndryshojnë çdo ditë.
  • Karriera prej ari: Në dispozicion ekskluzivisht për abonentët e MKT Gold Pass. Konkurrojnë kundër më të mirë të më të mirë për të marrë notën më të lartë. Ekzistojnë katër grupe rregullash që ndryshojnë çdo ditë.

Që nga dhjetori, këto tre mënyra mund të luhen me versionin beta të lojës, por ishte e kufizuar në abonentët e Gold Pass. Duke filluar nga java tjetër, ai do të zbatohet në lojën përfundimtare për të gjithë përdoruesit. Vetëm "Garat e Arta" do të kufizohen në përdoruesit e Gold Pass.

Gold Pass është një pajtim mujor në tiparet "Premium" të Mario Kart Tour, me çmim 5,49 Euro në muaj. Mund ta shkarkoni falas në App Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.