Mbështetja dhe bazamenti i karikimit Satechi për AirPods Max tuaj

Ne provuam Mbështetje Satechi për AirPods Max, i cili është gjithashtu një bazë karikimi MagSafe për iPhone tuaj dhe ka një dizajn që përputhet me kufjet më të mira të Apple.

AirPods Max janë kufje të mrekullueshme për nga dizajni dhe zëri, ato janë gjithashtu të mrekullueshme për sinkronizimin e tyre midis pajisjeve, për ndryshimin e tyre automatik të lidhjes dhe për funksione të tilla si audio hapësinore. Megjithatë, pothuajse të gjithë ne që i kemi ato biem dakord për një gabim të pafalshëm: Apple na ofron kufje që nuk fiken (ose të paktën jo manualisht) dhe se duhet të vendosim një rast jopraktik me një dizajn më se të diskutueshëm nëse duam që të mos jenë pa bateri kur shkojmë t'i përdorim.

Satechi na ofron një zgjidhje shumë praktike për këtë problem dhe që gjithashtu ka një dizajn fantastik, me një cilësi materialesh në nivelin e kufjeve më premium të Apple. Një mbështetje me të cilën ne mund të ruajmë AirPods Max tonë, madje t'i ekspozojmë në tavolinën ose raftin tonë dhe në të njëjtën kohë t'i ngarkojmë, gati për t'u përdorur kur na duhen. Dhe ne kemi gjithashtu një bazë karikimi MagSafe për iPhone tonë, ose për çdo pajisje të pajtueshme me karikimin me valë, si AirPods Pro.

Duke përdorur materiale premium si çeliku i kromuar, me një dizajn bazë të zezë me shkëlqim dhe një ndërtim shumë të fortë dhe të rëndë për ta bërë atë shumë të qëndrueshëm, kjo stendë AirPods Max ka dy lidhje USB-C në bazë. E para është ta lidhni atë me një prizë elektrike duke përdorur kabllon USB-C në USB-C që përfshihet në kuti dhe një karikues prej të paktën 20 W i cili nuk përfshihet. E dyta është të lidhni USB-C me kabllon Lightning që ju lejon të rikarikoni AirPods Max sa herë që ju nevojiten ndërsa janë në mbajtësen e tyre. Natyrisht mund të lidhni çdo kabllo USB-C dhe të karikoni çdo kufje, nuk kufizohet vetëm në AirPods Max.

Bazë Ai gjithashtu ka një disk karikimi MagSafe ku mund ta rikarikoni iPhone tuaj të qetë, me sigurinë që ofron sistemi MagSafe, përderisa keni një iPhone 12 ose 13 në cilindo model të tij. Nëse nuk e keni këtë model, mund ta përdorni përsëri bazën si çdo karikues me valë, madje edhe me smartfonë të tjerë të markave të tjera, ose me aksesorë të tjerë. Për shembull, unë në përgjithësi e përdor me AirPods Pro tim. LED-i i përparmë, i cili është shumë i matur dhe nuk do t'ju shqetësojë as në errësirë ​​totale, do të pulsojë shumë ngadalë kur ka një pajisje që po ngarkon në diskun MagSafe. Pjesën tjetër të kohës, për sa kohë që baza është e lidhur me energjinë, ajo thjesht do të jetë e ndezur.

Mbajtësja ka një dizajn të krijuar posaçërisht për të mbrojtur shiritin e kokës së AirPods tuaj. Ka një dizajn të sheshtë në pjesën e sipërme dhe gjithashtu mbrohet nga një mbushje silikoni që, nga njëra anë, parandalon rrëshqitjen e kufjeve dhe nga ana tjetër. mbrojeni rrjetën në dukje delikate të shiritit të kokës AirPods Max, e cila personalisht po më befason për shkak të asaj se sa mirë po qëndron në përdorim dhe kalimit të kohës.

Satechi ka shtuar gjithashtu një element në stendë që është një ndihmë për ata prej nesh që janë të fiksuar pas kabllove. Një copë e vogël plastike e vendosur në mënyrë strategjike në direkun e stendës ju lejon të mbështillni kabllon USB-C AirPods Max në Lightning. Duke qenë një kabllo kaq e hollë dhe fleksibël, është perfekt që të mos grumbullohet shumë kur mbështillet, dhe është perfekt, pothuajse i fshehur nga sytë e kujtdo dhe megjithatë gati për t'u përdorur kur të keni nevojë.

Mendimi i redaktorit

Satechi na ofron një mbështetje për AirPdos Max që, thjesht nga dizajni, do të ishte tashmë një aksesor pothuajse i detyrueshëm për blerje. Kësaj ne duhet t'i shtojmë një bazë karikimi MagSafe për iPhone dhe një port për të rimbushur AirPods Max (ose çdo kufje tjetër) ndërsa është vendosur në mbajtësen e saj. Me elementë të dizajnit të studiuar me zgjuarsi për të bërë gjithçka të përshtatet në mënyrë të përsosur, kjo bazë karikimi është plotësuesi i përsosur i kufjeve më premium të Apple. Mund ta blini në Amazon për 89,99 € (lidhje).

Mbështetje AirPods Max
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
89,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 100%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Dizajn dhe materiale premium
 • USB-C për të rimbushur AirPods Max
 • Disku i karikimit MagSafe për iPhone
 • Mbështjelljet e kabllove për të mbajtur gjithçka të organizuar mirë

Contras

 • Nuk përfshin karikuesin e nevojshëm 20 W

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.