Rastet MagSafe për iPhone 12 të ri fillojnë të mbërrijnë dhe disa janë me defekt

Një përdorues merr një mëngë të gabuar MagSafe

Nesër shënohet një javë nga fillimi i rezervimeve të iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro i ri. Përveç kësaj, aksesorët MagSafe që shoqërojnë këto pajisje të reja gjithashtu mund të fillojnë të rezervohen. Këto janë pajisje që përfitojnë nga kompleksi i ri i sensorëve dhe magneteve brenda iPhone 12 për të përshtatur në mënyrë perfekte rastet e reja në përfundime të ndryshme. Rastet e MagSafe kanë filluar të arrijnë tek pronarët e tyre dhe disa prej tyre kanë hasur në ndonjë defekt në fabrikë. Një shembull i kësaj është që kutia nuk kishte vrimat e altoparlantëve iPhone 12 të vendosura në pjesën e poshtme të pajisjes.

Disa mëngë të gabuara të MagSafe fyejnë disa përdorues

Këllëfi im iPhone 12 Pro erdhi pa vrima të altoparlantëve.

Ky është mesazhi që ne gjejmë duke shfletuar fillin e iPhone 12 Reddit. Ky dhe disa përdorues të tjerë e komentojnë atë kanë marrë kopertinat e reja të MagSafe për iPhone tuaj të ri 12 dhe e keni marrë atë me një defekt në fabrikë. Në këtë rast ne shohim se si kaseta nuk ka vrima të daljes së altoparlantit, diçka që pamundëson plotësisht funksionimin e pajisjes.

Rastet dhe Aksesorët MagSafe
Artikulli i lidhur:
Këto janë aksesorët e rinj dhe të dobishëm MagSafe, të pajtueshëm me iPhone 12

Nuk ka vrima të altoparlantëve në mbylljen e re MagSafe - Unë e di që dikush tjetër e kishte këtë problem. Kjo nuk duhet të jetë kështu, apo jo?

kjo një përdorues tjetër ju pyesni veten nëse vërtet nuk duhet të ketë ndonjë vrimë në altoparlantë pasi të keni marrë kutinë tuaj blu MagSafe për iPhone 12. Megjithatë, Uebfaqja e Apple, dizenjimi i iPhone 12 dhe mbulesat promovuese të mbulesave konfirmojnë se ato duhet të kenë një vrimë për altoparlantët. Në fakt, rekomandimi nëse ndonjë përdorues merr një produkt në këto kushte është të kontaktojë një Apple Store aty pranë ose Shërbimin e Klientit të Apple për të raportuar defektin dhe për të marrë një kopertinë të re.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.