Mbushës UGREEN USB-C 65W, karikoni të gjitha pajisjet tuaja me këtë karikues të vogël

Shqetësoheni që iPhone juaj i ardhshëm nuk përfshin një karikues në kutinë? Epo, është mundësia për të marrë një të aftë rimbush iPhone, iPad, MacBook dhe Apple Watch me një madhësi shumë të vogël, si UGREEN USB-C 65w që ju tregojmë më poshtë.

Ky karikues i ri UGREEN është prodhuar duke përdorur Gallium Nitride (GaN) për të arritur një efikasitet mahnitës të karikimit dhe na lejon të lidhemi deri në katër pajisje njëkohësisht duke përdorur tre lidhësit e saj të Dorëzimit të Energjisë USB-C dhe një lidhje tjetër USB-A. Fuqia totale e ngarkuesit është 65W, e cila shpërndahet si më poshtë:

 • USB-1 dhe USB-2: deri në 65W secila
 • USB-C 3: deri në 18W
 • USB-A: deri në 22.5W

Portat USB-C janë të gjitha në përputhje me protokollet Power Delivery 2.0 dhe 3.0, si dhe protokollet e tjerë (Quickcharge 4.0, Samsung AFC, etj.) Kjo do të thotë që nëse përdorni kabllon e duhur (USB-C në Rrufeja e Dërgesës) ju mund të rimbushni 50% të baterisë së iPhone tuaj në vetëm 30 minuta, ose rimbushni baterinë e iPad Pro ose edhe MacBook Air ose Pro me kabllot përkatëse USB-C në USB-C.

Nga portat USB-C, e para është ajo që do të mbështesë më shumë energji në rast se përdorni disa porta njëkohësishtMos harroni këtë nëse do të rimbushni MacBook tuaj sepse nëse e lidhni me një port tjetër mund të mos ketë energji të mjaftueshme për ta rimbushur në varësi të modelit MacBook që keni.

UGREEN ka bërë një punë të shkëlqyeshme për minimizimin e madhësisë së ngarkuesit dhe ata kanë arritur një pajisje që me pak më shumë se madhësia e ngarkuesit MacBook Air (USB-C 30W) na ofron deri në katër lidhje, duke na lejuar të rimbushim pajisjet tona MacBook Air, iPad, iPhone dhe Apple Watch njëkohësisht. Dhe gjithashtu çmimi i këtij ngarkuesi UGREEN është shumë më i ulët se ngarkuesi i Apple. Mos harroni se ne nuk do të jemi në gjendje të tejkalojmë 65W të energjisë së daljes në çdo kohë, kështu që nëse lidhim më shumë pajisje sesa llogaria, ngarkesa që marrim mund të mos jetë aq e shpejtë sa mund të mendojmë.

 

Mendimi i redaktorit

Nëse jeni duke kërkuar një karikues USB-C për Dorëzimin e Energjisë, duhet ta konsideroni seriozisht këtë të ofruar nga UGREEN. Katër porta karikimi, deri në 65W energji, Dorëzimi i energjisë USB-C dhe një madhësi vërtet e vogël janë virtytet e tij kryesore, megjithëse nuk mund ta lëmë jashtë virtytin e jashtëzakonshëm të të pasurit një çmim vërtet të mirë, Kushton 49,99 € në Amazon (lidhje) Dhe Nëse përdorni kuponin që UGREEN na ofron tani nga Amazon ju do të kurseni 10 €, kështu që çmimi i tij do të ishte 39,99 €.

UGREEN USB-C 65W
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
49,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 100%

rekuizitë

 • Katër porta karikimi
 • Mbështet karikimin e shpejtë të iPhone
 • Madhësi shumë kompakte
 • Çmim i shkëlqyeshëm

Contras

 • Çfarë nuk është bosh?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mauro diaz dijo

  Ju mund të blini të njëjtin karikues në faqen Ugreen në AliExpress, për një sasi shumë më të vogël