Mesazhet WhatsApp mund të fshihen deri në 2 ditë pas dërgimit

WhatsApp

Makineri WhatsApp nuk ndalet as në verë. Aplikacioni është i njohur për lëshimin e veçorive të shkëlqyera në çdo kohë të vitit, si publikisht ashtu edhe si version beta. Pak ditë më parë, Mark Zuckerberg, CEO i Meta, bëri një njoftim me risitë kryesore që do të mbërrijë në shërbimin korrier. Megjithatë, ata kanë shfrytëzuar edhe llogarinë zyrtare në Twitter për të njoftuar shumë të tjera, si p.sh mundësia e fshirjes së mesazheve me një diferencë më të gjerë kohore nga momenti i dërgimit: 48 orë dhe 12 orë.

48 orë dhe 12 orë: koha për të fshirë mesazhet WhatsApp

Ndërkohë që presim komunitetet e WhatsApp-it dhe të gjitha ato lajme që u prezantuan muaj më parë, mjaftohemi me hapat e vegjël që aplikacioni hedh në muajt e verës. Ndryshimet e shpallura muaj më parë janë të gjera dhe nuk kanë arritur ende në beta private, kështu që ne mund të mbjellim veten në dhjetor pa ditur asgjë për to. ne do të shohim.

Megjithatë, ajo që dimë me siguri është ardhja e funksioneve të reja: heqja e dukshmërisë së "online", zgjidhjet për të shmangur marrjen e pamjeve nga ekrani të mesazheve të përkohshme dhe një kohë të gjatë etj. Mes tyre, WhatsApp bëri njoftimin për zgjatja e kohës për të fshirë një mesazh përgjithmonë në llogarinë e tij në Twitter:

WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Funksionet e reja të WhatsApp që të gjithë prisnim të mbërrinin

48 orë dhe 12 orë është koha që përdoruesi do t'i duhet fshini një mesazh. Mos harroni se për ta fshirë atë, do të duhet të zgjedhim mesazhet e mundshme dhe të klikojmë në plehra. Më vonë, do të duhet të zgjedhim nëse do ta fshijmë për veten tonë apo për të gjithë. Kur e fshijmë për të gjithë, në bisedë do të lihet një gjurmë që paralajmëron se kemi fshirë një mesazh.

WhatsApp Messenger (Lidhja e AppStore)
WhatsApp Messengerfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.