Microsoft anulon konferencën e saj të zhvilluesve për shkak të koronavirusit

microsoft

Edhe një herë, në rast se nuk kemi mjaft me koronavirusin në lajme, mediat teknologjike po japin edhe gështenjën me të. Disa ditë më parë, Google njoftoi se po anulonte Google I / O, konferencën e tij për zhvilluesit që ai planifikoi të mbajë në mes të majit, ashtu si çdo vit.

Microsoft, sapo njoftoi atë ndiqni të njëjtën rrugë si Google dhe anulon Build, konferenca për zhvilluesit e mbajtur çdo vit, gjithashtu në maj. Ndërtimi ishte planifikuar të zhvillohej nga 19-21 maj në Seattle, por për shkak të shqetësimeve të koronavirusit nuk do të mbahet.

Konferenca do të jetë përmes transmetimit, dhe si Google, bisedimet do të jenë në dispozicion vetëm për zhvilluesit që janë regjistruar më parë. Tani për tani, teknologjia e fundit e shkëlqyeshme që nuk ka folur ende për të është Apple dhe ne nuk e dimë pse.

Dhe çfarë lidhje me WWDC?

Për momentin, Apple është e vetmja kompani që për momentin nuk ka njoftuar planet e saj për WWDC, ju ndoshta dëshironi të prisni dhe të shihni se si evoluon virusi. Kjo konferencë është e barabartë ose më e rëndësishme sesa prezantimet e pajisjeve, pasi lajmet që do të vijnë në versionet e ardhshme të pajisjeve të tyre njoftohen, lajmet që zhvilluesit kanë filluar të përfshijnë në aplikacionet që ofrojnë si në App Store ashtu edhe në Mac Dyqani i Aplikacioneve.

Më shumë gjasa, Apple do të presë ngjarjen përmes transmetimit dhe punëtoritë e zhvilluesve do të ofrohen drejtpërdrejt përmes aplikacionit WWDC, aplikacioni që Apple përdor çdo vit për të informuar të pranishmit, si dhe ata që nuk mund të shkojnë, për oraret, ngjarjet ... si dhe duke ofruar akses në bisedat që zhvillohen gjatë ditëve të ngjarjes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.