Microsoft do të nisë Cache, menaxhimin e clipboard

vend i fshehtë

Microsoft edhe një herë po bën një hyrje në botën e aplikacioneve për celularë dhe këtë herë do të dalë nga e vetmja Garazh -fabrika e aplikacioneve tuaja - diçka e re. Isshtë një menaxher clipboard, i cili quhet Cache dhe do të jetë i disponueshëm për të dy sistemet operative iOS dhe Mac në një kohë shumë të shkurtër.

Funksionimi i këtij aplikacioni e bën atë një menaxher clipboard shumë të përparuar dhe të fuqishëm. Kjo lejon organizimin e të gjithë përmbajtjes së kopjuar në cilindo nga pajisjet e ndryshme të lidhura me aplikacionin në mënyrë që ta përdorim atë më vonë, edhe pas disa ditësh, në të njëjtin dokument. Tashmë ka aplikime të tjera në treg si p.sh. Alfred, të cilat pasqyrojnë rëndësinë dhe dobinë e madhe të këtij lloji të shërbimit.

Megjithëse nuk ka ende një datë të përcaktuar për fillimin e Cache nga Microsoft, ata tashmë po u lejojnë përdoruesve të regjistrohen dhe të specifikojnë se në cilën pajisje planifikojnë, në fillim, të përdorin aplikacionin e ardhshëm. Për më tepër, rëndësia e këtij aplikacioni, siç e kemi shpjeguar më parë, është se ai jo vetëm që do të lejojë përdoruesit të menaxhojnë përmbajtjen e kopjuar në clipboard, por ata gjithashtu mund ta përdorin atë më vonë të ndarë në kompjuterë ose pajisje të ndryshme nëse është i konfiguruar. . Fillimisht, aplikacioni do të kursejë gjithçka në pajisje ku nuk instalohet asgjë tjetër, por mund të konfigurohet për ta ndarë atë me kompjuterë të tjerë, për shembull.

Përveç kësaj, një tjetër nga shërbimet e ofruara nga aplikacioni i ri i Microsoft është përdorimi i tij në të kundërt, domethënë, duke filluar nga një përmbajtje që është në clipboard të kopjuar dhe duke zbuluar se nga cila faqe ose dokument vjen nga interneti. Më parë, Microsoft tashmë lëshoi ​​aplikacionin OneClip përmes Garage, i cili është një tjetër menaxher letre në re, por ky aplikacion i ri premton të evoluojë shumë konceptin dhe të sigurojë përdorim më të madh në pajisjet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   José Antonio dijo

  dërrasë me mbërtheckë për të mbajtur letrat

  1.    Alvaro Fuentes dijo

   Ju faleminderit!

 2.   Paul dijo

  Djema, unë gjithmonë lexoj se si ju kritikoheni për formulimin e artikujve, por e vërteta është se në këtë pikë, me teknologjinë që ka për të shkruar, shkrimi me kaq shumë gabime është për të ardhur keq, çfarë ndodh me korrektorin? ato të nënvizuara me të kuqe? hajde djema, leximi i një shënimi / artikulli me gabime shtypi ose gabime është i shëmtuar, ju heq prestigjin e punës që bëni.

  Një përqafim dhe atyre iu duhet po ose po për të përmirësuar atë pikë

  Eshte e lezetshme! Dhe ju përgëzoj për punën

  Përshëndetje nga Argjentina

  1.    Alvaro Fuentes dijo

   Përshëndetje, Pablo. A shihni ndonjë gabim drejtshkrimi në këtë artikull?

 3.   Paul dijo

  Përshëndetje Alvaro! Shpejt në titull thotë PORTAPAPALES
  Gëzuar!