Microsoft përsëri kritikon iPad-in duke përdorur Surface Pro 4

sipërfaqja e reklamave pro 4

Disa ditë më parë ju thamë se si Google ishte tallje të aftësive të iPhone, dhe ata e bënë atë me një vend në Google Photos në të cilin na inkurajuan të përdorim aplikacionin që ruan automatikisht fotot në re nëse nuk dëshironim të mbaronim hapësirën dhe të humbnim të gjithë hapësirën për të bërë foton që kërkonim . Dhe nëse nuk është një, është tjetri (Apple kritikon gjithashtu), lufta teknologjike është akoma e hapur ...

Microsoft gjithashtu i pëlqen të ndjekë djemtë në bllok, Apple nuk ka qenë i shkurtër pasi ka pasur shumë raste në të cilat kemi parë se si Apple kritikoi PC dhe Mac (ata madje personifikuan sisteme me aktorë). Microsoft tani përfiton nga tërheqja e asistentëve virtualë Siri dhe Cortana për t'i dhënë zë iPad-it dhe Surface Pro 4, dhe padyshim që e bëjnë Surface Pro 4 më të mirë ...

Dhe siç keni qenë në gjendje të shihni E gjitha vjen në vendin që Apple lançoi disa ditë më parë duke promovuar iPad Pro, ata e shitën atë si kompjuteri i ri (duke iu referuar ndryshimit të teknologjisë që po ndodhte. Në këtë vend të ri të Microsoft-it ne shohim një iPad dhe një Surface Pro 4 IPad sapo është dhënë një tastierë dhe kjo është arsyeja pse është festa.

Surface Pro 4 është i kënaqur që ka veçori më të mira - duke ardhur me një tastierë standarde, një trackpad, një procesor më i mirë, porte të jashtme. Sigurisht, duhet të kemi parasysh që po shohim një Sipërfaqja Pro 4 krye e serive, Modeli më i lirë nuk i ka ato karakteristika dhe është shumë më i ulët se tiparet që iPad më i lirë mund të ketë. Microsoft tallet me Apple, dhe Apple përsëri do të tallet me Microsoft, është një luftë e hapur por ajo për të cilën duhet të jemi të qartë është se As iPad nuk është Surface Pro 4, as Surface Pro 4 nuk është iPad, janë pajisje të ndryshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.