Microsoft lëshon tastierën Hub për iPhone

tastierë shpërndarës

Ardhja e iOS 8 ishte ulja e tastierave të palëve të treta në sistemin operativ celular të Apple. Shumë ishin zhvilluesit që vunë shpejt bast në tastierë dhe brenda natës, App Store u mbush me aplikacione që na lejuan të përdorim tastierë të ndryshëm në pajisjen tonë të lëvizshme.

Por në fund të fundit, ka pasur shumë përdorues të cilët kanë vendosur të kthehen përsëri në përdorimin e tastierës vendase iOS, i cili pavarësisht se është mjaft normal, nuk na ofron ndonjë problem pajtueshmërie me ndonjë aplikacion. Shfletuesit Google Chrome i është dashur të eleminojë plotësisht përputhshmërinë e tastierave të palëve të treta me këtë aplikacion, pasi ato nuk pushuan së shkaktuari probleme kur i përdorin.

Disa javë më parë ju treguam qëllimin e Microsoft për të ofron një tastierë rrethore për të shtypur në ekranet e mëdha me një dorë, një ide që apriori duket e shkëlqyeshme, por për momentin nuk e dimë kur do të mbërrijë në App Store. Ai që ka arritur në treg është një projekt i ri nga Microsoft Ideas Garage në formën e një tastiere. Tastiera Hub është në shikim të parë një tastierë normale që na lejon të shkruajmë në të njëjtën mënyrë siç bëjmë me tastierën vendase iOS.

Por ndryshe nga tastiera vendase iOS, Hub Keyboard na ofron hyrje të shpejtë në dokumentet që kemi krijuar falë aplikacioneve të ndryshme që djemtë nga Microsoft na ofrojnë dhe që janë të fshehura të ruajtura në OneDrive ose SharePoint. Por përveç kësaj, kjo gjithashtu na lejon të ndajmë me shpejtësi kontaktet që kemi ruajtur në pajisjen tonë, për të qenë në gjendje t'i dërgojmë me shpejtësi tek njerëzit e tjerë.

Nëse punojmë vazhdimisht me dokumente që duhet të ndajmë ose nëse kemi nevojë të dërgojmë numra telefoni në kontakte të tjera, kjo tastierë është idealepërndryshe funksioni aktual i Tastierës Hub është nul.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendit Alvaro Estrada dijo

  Tastiera zgjati 30 sekonda. Çfarë është e nevojshme për të shkruar, shikoni që është në anglisht dhe se absolutisht nuk korrigjon një fjalë të vetme të shkruar gabim.

 2.   Bryan dijo

  me falni fakti qe vetem ky ne anglisht me dukej mire derisa e gjeta kete te mete te madhe