Minecraft, bota e famshme me pikselacione, do të vijë gjithashtu në Apple TV 4

Minecraft për Apple TV Rreth gjysmë ore më parë, Apple ka filluar fjalën kryesore në të cilën ne të gjithë shpresojmë se ata do të paraqesin Mac-et e reja, risia më e pritur e të cilave është ajo e shiritit të sipërm që do të zëvendësojë linjën e çelësave të funksionit ose Fx. Por në një ngjarje të Apple ata nuk do të flisnin vetëm për pajisjet e reja duke lënë mënjanë pjesën tjetër, dhe ai gjithashtu ka folur për aplikacionet Apple TV 4 për të njoftuar se Minecraft gjithashtu do të vijë në TV në dhomën tonë të ndenjes.

Për ata që nuk e dinë, pak a shumë si unë, të thonë se Minecraft është një lojë në të cilën krijimi i botës sonë është një pjesë themelore e veprimit. Ai u lansua në vitin 2011 dhe imazhi i tij tregon cilësimet dhe personazhet e krijuar nga kube që simulojnë 3D. Me kalimin e viteve, ky titull është bërë gjithnjë e më i popullarizuar, prandaj njoftimi i tij është duartrokitur në fjalën kryesore që po zhvillohet aktualisht.

Minecraft po vjen në Apple TV 4

Njoftimi për mbërritjen e Minecraft në Apple TV që ata e vendosën në shitje pothuajse një vit më parë është paraprirë nga disa të dhëna, pasi tashmë ka 8.000 aplikacione në App Store dhe rreth 2.000 lojëra, të cilat mund të duken si shumë lojëra, por nuk janë nëse marrim parasysh se shumë përdorues do të preferonin tituj ashtu si protagonisti i këtij postimi.

Për ardhjen e tij në dyqanin e aplikacioneve tvOS, Tim Cook nuk ka specifikuar shumë, vetëm duke thënë këtë do të mbërrijë në fund të vitit 2016. Jam i bindur që ardhja e Minecraft në Apple TV do të jetë një lajm i mirë për shumë përdorues, megjithëse disa prej nesh shpresojnë që tvOS App Store të ofrojë tituj që na lejojnë, duke kursyer distancën, të harrojmë konsolat konvencionale.

A jeni i kënaqur me ardhjen e Minecraft në gjeneratën e katërt Apple TV?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   @the_avi dijo

    Epo, sinqerisht, Minecraft ndodhi… shikoni që ka tituj në dyqanin e aplikacioneve që mund të përshtaten. GTA, lara croft go, etj ...