Thashethemet kryesore: Apple do të prezantojë një iPad të ri 10,2-inç

Dhe kjo është diçka që zakonisht ndodh disa çaste para çdo rasti kryesor. Në këtë rast, thashethemet vijnë në formën e një iPad, një iPad që e kemi parë tashmë në thashetheme më parë dhe që do të kishte një ekran 10,2 inç siç shpjegohet nga burimet në rrjet.

Gjithçka duket se tregon se ne do të shohim iPhone-ët e rinj, Apple Watch Series 5 dhe ndoshta diçka tjetër. Kjo "diçka tjetër" do të ishte tani sipas thashethemeve më të fundit një model i ri iPad me një ekran që kemi parë në thashetheme më parë.

Parashikimi i Gurman. Mark Gurman, më shumë se i njohur, konfirmon parashikimin e tij të iPhone të ri me emrat e iPhone 11, iPhone Pro, iPhone Pro Max dhe gjithashtu vazhdon të pohojë se ne do të shohim një iPad të ri dhe një MacBook Pro të ri në këtë fjalim kryesor. Ajo që nuk mund të përjashtojmë është se Apple ka përgatitur një surprizë në lidhje me prezantimin këtë pasdite dhe Gurman, në këtë rast, është një specialist, kështu që ne mund të mendojmë se këto produkte do të përfundojnë të shihen brenda disa orësh.

Artikulli i lidhur:
Apple mund të lançojë një iPad të ri 10.2-inç dhe një tjetër 10.5-inç

E rëndësishme është që kompania të vendosë pak porosi në produktet e saj dhe në këtë rast në iPad është e nevojshme. Ne mund të mendojmë se modelet 10,2 inç do të zëvendësonin modelet aktuale 9,7 inç dhe ky do të ishte një lajm i shkëlqyeshëm për shumë prej nesh pasi do të nënkuptojë një rritje të konsiderueshme në madhësinë e ekranit pa rritur shumë çmimin në krahasim me modelet Pro. Duhet të presim edhe pak për të parë detajet e këtij prezantimi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.