Zbulohet gjurmuesi i gjumit i ardhshëm i Apple Watch: Cilësia e gjumit, Menaxhimi i baterisë, etj.

Monitorimi i gjumit me Apple Watch

Zbulohet gjurmuesi i gjumit i ardhshëm i Apple Watch: Cilësia e gjumit, menaxhimi i baterisë, etj. Sot, 9to5Mac ka marrë informacion nga kompania Cupertino në lidhje me të. Ata po punojnë për zbatimin e gjurmimit të gjumit në Apple Watch pa kërkuar pajisje të reja.

Dihej që herët a vonë Apple Watch do të shërbente për të kontrolluar gjumin, dhe më shumë që kur Apple bleu kompaninë Beddit, prodhuesi i Monitor gjumi i beddit dhe zbatimin përkatës të tij.

Sipas këtij informacioni, kompania siguron që asnjë pajisje e veçantë nuk është e nevojshme për të zbatuar një monitorim të tillë. Prandaj është një shtesë në watchOS që do të zbatohet në një azhurnim të ardhshëm.

Ky përmirësim mund të shpallet javën e ardhshme, ndoshta në Keynote të planifikuar për 10 shtator. Kështu që do të kishte lajme të reja për të shpjeguar në lidhje me Apple Watch, përveç materialeve të reja për zorrë titani dhe qeramike.

Karakteristika e re, e koduar "burrito", dhe e quajtur "gjurmimi i kohës së shtratit", do t'u lejojë përdoruesve të zgjedhin të mbajnë orën gjatë gjumit. Nëse përdoruesi ka më shumë se një Apple Watch, ata duhet të përcaktojnë se me cilën fle.

Ndërsa jeni në gjumë, Apple Watch do të gjurmojë gjumin tuaj duke përdorur sensorët që ka aktualisht: lëvizjen, rrahjet e zemrës dhe zhurmat e personit..... Gërhitës, ndoshta?

Të dhënat e përpunuara për cilësinë e gjumit do të jenë të disponueshme në aplikacionin e shëndetit celular dhe në një aplikacion të ri të quajtur gjumë për Apple Watch.

Me këtë aplikacion, nëse përdoruesi ngrihet para se të bie ora e alarmit, nëse është programuar, ajo nuk do të tingëllojë më. Do të ketë gjithashtu një opsion alarmi të heshtur, i cili vetëm do të dridhet. Një detaj që partneri juaj do ta vlerësojë nëse duhet të zgjohet pas jush. "Mos shqetëso" do të aktivizohet gjithashtu kur të futesh në shtrat automatikisht, pa pasur nevojë të aktivizosh një vend të caktuar si më parë.

Një nga problemet që mund të paraqesë gjurmimi i gjumit është se shumica e përdoruesve heqin orën për të fjetur dhe e vendosin në karikim.. Habitshtë një zakon i keq që duhet ndryshuar. Për shembull, e vura të ngarkohet një orë para se të shkoj në shtrat dhe e vendos përsëri në gjumë. Ky zakon i thjeshtë më shpëtoi jetën. Por kjo është një histori tjetër që do të tregoj një nga këto ditë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.