Në fund të vitit, më shumë se 100.000 milion mesazhe u dërguan nga WhatsApp

Gëzuar Vitin e Ri në WhatsApp

Ende mbaj mend Krishtlindjet 2004. Gjatë atij viti, dërgimi i SMS u bë modë. Ju nuk mund të dërgoni imazhe, mund të dërgoni vetëm një mesazh me tekst nga celulari juaj në një telefon tjetër. Thjesht fjalë. Pa fotografi, pa meme, pa dhurata të animuara.

Mbaj mend që mbrëmja e 31 dhjetorit ishte e çmendur. Dhjetëra urime, disa më serioze se të tjerët, dhe shumë të përsëritur, nuk pushuan së hyri në Nokia tim. Këtë fundvit, me të njëjtën ide, por me mjete të tjera shumë më të sofistikuara, ne e kemi uruar veten për 2020-ën e re nga WhatsApp më shumë se 100.000 milion herë në të gjithë botën.

Padyshim WhatsApp është aplikacioni më i përdorur për mesazhe në botë. Sigurisht që nuk është më e mira, as më modernja dhe më e plotë, por është më e popullarizuara. As Messages, as Telegram, as Facebook Messenger, as WeChat.

Mark Zuckerberg bleu WhatsApp në 2016 për një vlerë prej 22.000 milion dollarë, dhe ishte një bast i sigurt për një kalë fitues. Kompania ka publikuar shifrat e mesazheve të transmetuara më 31 dhjetor 2019. Njëqind miliardë mesazhe në të gjithë botën në një ditë të vetme. Një zemërim i vërtetë.

Ndihmon shumë për të rritur atë shifër popullor që është ky aplikacion në Indi. Më shumë se njëzet miliardë, një e pesta e totalit, ata u dërguan në atë vend. Në të njëjtën deklaratë për shtyp, thuhet gjithashtu se më shumë se 12 miliardë ishin imazhe.

Më shumë gjasa, përdorimi i WhatsApp në vitin 2020 do të vazhdojë të rritet, pasi pritet ardhja e shumë funksioneve të reja që do të rrisin më tej përdorimin e këtij aplikacioni. Këto përmirësime të reja që priten për këtë vit janë përdorimi i WhatsApp në pajisje të ndryshme me të njëjtën llogari, një aplikacion vendas për iPad, Macs dhe Apple Watch, ndarja e profilit tuaj me një kod QR, një mënyrë të errët, mesazhe që vetëshkatërrohen , etj. Funksione tashmë të njohura mirë nga përdoruesit e Telegramit.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.